Закупівля бензину та дизпалива: вимоги до кваліфікації

27 вересня 2021
465
Середній бал: 5 із 5
експерт, директор ТОВ «СІ БІЗНЕС КОНСАЛТИНГ», Одеса

Задля безперебійного постачання купленого бензину та дизельного палива, замовнику необхідно правильно прописати кваліфікаційні вимоги. Однак зробити це правильно не так просто. Що доцільно вимагати в учасника, роз’яснює експерт на прикладах.


Бензин та дизельне паливо закуповують більшість замовників. І кожен розуміє, як непросто прописати кваліфікаційні критерії в тендерній документації (ТД) для такого предмета закупівлі. Адже Закон № 922 лише вимагає встановлювати у ТД один або кілька кваліфікаційних критеріїв, які містить стаття 16. Конкретні ж умови та спосіб, як їх перевірити, — за замовником.

Пропонуємо розібратися з вимогами щодо наявності в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій. А також з’ясувати, як учасники в тендерній пропозиції (ТП) мають підтверджувати право власності на неї або право її використовувати. Чому це важливо? Бо після того, як замовник укладе договір про закупівлю, саме це стане гарантією вчасного, якісного та безперебійного постачання палива. Простежимо на прикладах різні ситуації у замовників та порекомендуємо, як оптимально прописати вимоги у ТД.

Експерт роз'яcнює:

Закупівля бензину та дизпалива: вимоги до кваліфікації

logo