Код ДК для заправки картриджів

29 вересня 2021
642
Середній бал: 5 із 5
експерт, юрист, адвокат, консультант з питань публічних закупівель, Київ

Доки існує необхідність у друці, доти існуватиме потреба у технічному обслуговуванні відповідної техніки. Витрати, зокрема на закупівлю картриджів, часом сягають декількох мільйонів гривень на рік, як наслідок стають предметом уваги та перевірок контролюючих органів. Який код ДК для заправки картриджів обрати, щоб не припуститися помилки?


В процесі власної діяльності практично всі замовники стикаються з використанням техніки для друку та розмноження документів, інакше кажучи, з принтерами та іншими багатофункціональними пристроями для відтворення тексту на фізичних носіях (папері, плівці та ін.).  Незважаючи на постійний зріст відсотку електронного документообігу (без використання паперових носіїв), друк продовжує зберігати свою актуальність. А технічне обслуговування, ремонт та відновлення такої техніки вимагає постійних витрат.

Як визначити предмет закупівлі

Найбільш поширеним видом технічного обслуговування вищевказаної техніки, яку закуповують замовники, є послуги з заправки та відновлення змінних блоків (так званих «картриджів»), які містять розхідний матеріал (тонер) для виконання друку.

Який cpv код для заправки картриджа обрати під час закупівлі, нумо розбиратися.

Відповідно до п. 3 Порядку визначення предмету закупівлі, затвердженого Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України № 708 від 15 квітня 2020 року, предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 21 і 34 частини першої статті 1 Закону та за показником четвертої цифри основного словника національного класифікатора України ДК 021:2015   «Єдиний закупівельний словник», затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23 грудня 2015 року № 1749 (далі — Єдиний закупівельний словник, класифікатор).

Звернувшись до Єдиного закупівельного словника, побачимо, що останній не передбачає окремої послуги з заправлення картриджів. Ба більше, можливості заправлення та відновлення змінних блоків (катриджів) найчастіше не передбачено і виробниками такої продукції,  а вітчизняна сертифікація таких послуг здебільшого є недосконалою та викликає багато запитань.

Проте реалії сьогодення змушують більшість замовників заплющувати очі на такі невідповідності та надавати перевагу відновленню та заправленню використаних змінних блоків (картриджів), тим більше, що це забезпечує економію грошових коштів, хоча й не гарантує безперебійної роботи техніки.

Враховуючи, що відновлення та поповнення розхідних матеріалів є формою технічного обслуговування, звернувшись до Єдиного закупівельного словника побачимо такі предмети закупівлі, до яких можна віднести послуги, що розглядаються в даній статті:

Технічне обслуговування і ремонт офісної техніки (50310000-1)

Технічне обслуговування і ремонт офісної обчислювальної техніки

(50311000-8)
Технічне обслуговування і ремонт комп’ютерного обладнання (50312000-5)Технічне обслуговування і ремонт копіювально-розмножувальної техніки (50313000-2)

Послуги з ремонту фотокопіювальних пристроїв (50313100-3)

 

Послуги з технічного обслуговування фотокопіювальних пристроїв (50313200-4)
Послуги з ремонту і технічного обслуговування персональних комп’ютерів  (50320000-4)
Послуги з ремонту персональних комп’ютерів (50321000-1)Послуги з технічного обслуговування персональних комп’ютерів (50322000-8)

Ремонт і технічне обслуговування комп’ютерних периферійних пристроїв (50323000-5)

Технічне обслуговування комп’ютерних периферійних пристроїв (50323100-6)

Ремонт комп’ютерних периферійних пристроїв (50323200-7)
Послуги технічної підтримки користувачів персональних комп’ютерів (50324000-2)

☝️ Планування закупівель ➤ Навчання ➤ Сертифікація

Як бачимо, класифікатор розділяє наступні поняття:

1. Комп’ютерний периферійний пристрій, до яких належать, у тому числі принтери та інші зовнішні периферійні пристрої комп’ютера, призначені для виводу текстової або графічної інформації, яка зберігається в комп’ютері, на твердий фізичний носій, зокрема, папір або полімерну плівку.

2. Фотокопіювальний пристрій, який на відміну від вищеописаного, виконує суто копіювально-розмножувальну функцію без прив’язки до комп’ютера.

При цьому класифікатором до різних предметів закупівлі відносяться як самі пристрої, так і послуги по їх ремонту та обслуговуванню.

Отже, визначаючи предмет закупівлі, а також загальну суму очікуваної вартості та процедуру закупівлі замовник, в залежності від виду пристроїв, має розділити послуги з заправки (відновлення) картриджів копіювально-розмножувальної офісної техніки (код 50310000-1) та картриджів комп’ютерних периферійних пристроїв (код 50320000-4).

Водночас слід враховувати, що в обох випадках вказані послуги не становлять самостійного предмету закупівлі. Планування та обрання процедури має відбуватися, виходячи з потреби замовника в інших послугах, які передбачені основним предметом закупівлі. Приміром, послуг з технічного обслуговування персональних комп’ютерів тощо.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг.  Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель.

Враховуючи те, що заправка та відновлення картриджів за своєю сутністю є формою технічного обслуговування, а не ремонту (потреби в якому часто неможливо передбачити заздалегідь), замовник здебільшого може визначити річні потреби в такому технічному обслуговуванні, враховуючи наявну кількість техніки та очікувані масштаби роботи. Тому доцільним є визначення процедури та проведення закупівлі з урахуванням саме річних потреб в послугах з метою уникнення ризиків бути звинуваченим в умисному поділі предмету закупівлі на частини.

logo