4 поради, щоб укласти допку на зміну ціни електроенергії

1 жовтня 2021
205
Середній бал: 5 із 5
експерт, упов­новажена особа ДУ «Професійні закупівлі»

Замовникам часто доводиться укладати додаткові угоди про зміни до договорів про закупівлю електроенергії. Зміни стосуються здебільшого підвищення ціни. Щоб захистити свої інтереси, діяти в межах закону та не боятися погроз постачальника, скористайтеся експертними порадами.


З початку року додаткові угоди про зміни до договорів про закупівлю електроенергії уклало понад 6,5 тис. замовників. Зміни стосуються здебільшого підвищення ціни. Тримайте напохваті поради, які допоможуть діяти без паніки і помилок.

Перш за все пам'ятайте, що закупівельне законодавство встановлює обмеження: сторони не можуть змінювати істотні умови договору про закупівлю після того, як його підписали, і допоки не виконали зобов’язань у повному обсязі. Винятки можливі лише у випадках, що передбачає частина 5 статті 41 Закону № 922.

Істотні умови, які повинен містити договір про постачання електричної енергії споживачеві, визначає пункт 3.2.6 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312.№ 312. Це, зокрема, ціна та/або порядок її розрахунку, порядок обліку та оплати.

Якщо ціна електроенергії на ринку змінилася, формульне ціноутворення допоможе відстежувати і контролювати витрати коштів. Для того замовника, який цим інструментом не скористався, прозора оплата електроенергії за фіксованим тарифом стає проблемою. Як діяти — пояснимо далі.

4 поради для замовників

1. Використовуйте норму про 10% за правилами

2. Не помиляйтеся з періодом коливання цін

3. Укладайте допку, коли ціна на ринку зменшилася

4. Не бійтеся погроз, що відключать

logo