Закупівля електроенергії 2022

17 травня 2022
5855
Середній бал: 5 із 5

Закупівля електроенергії на 2022 рік: ➤закупівля електроенергії у воєнний час ➤планування та проведення закупівлі електроенергії на 2022 рік ➤нюанси укладення договору про закупівлю електроенергії у 2022 році

Закупівля електроенергії у воєнний час

Планування закупівлі електроенергії на 2022 рік

Додайте інформацію про закупівлю до річного плану закупівель та опублікуйте його в електронній системі закупівель. Предмет закупівлі слід визначати за четвертим знаком ДК 021:2015. Обов’язково вказуйте його точну назву. Приміром:

  • 09310000-5 — Електрична енергія (електрична енергія);
  • 65310000-9 — Розподіл електричної енергії (послуги з розподілу електричної енергії).

Як запобігти підвищенню ціни у договорі на закупівлю електроенергії

Визначте приблизний початок проведення закупівлі, обравши місяць, коли збираєтеся опублікувати оголошення про проведення закупівлі. Зазначте відповідну інформацію в річному плані закупівель 2022.

Необхідно спланувати термін проведення закупівлі таким чином, щоб організація отримувала електричну енергію з самого початку наступного року. Орієнтуйтеся на загальні строки, протягом яких замовник може провести процедуру відкритих торгів і спрощену закупівлю.

Майте на увазі, що існує вірогідність оскарження чи відхилення всіх учасників, зокрема під час відкритих торгів. Рекомендуємо починати закупівлю електроенергії на 2022 рік вже у листопаді поточного року.

Проведення закупівлі електроенергії 2022

Пам’ятайте, що у процесі закупівлі електричної енергії можуть виникати непередбачувані ситуації, що затягнуть термін проведення закупівлі. Наприклад, знадобиться витратити час на зміну постачальника.

Встановивши чіткі й зрозумілі вимоги до учасників та предмета закупівлі, ви зможете мінімізувати ризик затримок.

Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі повинні:

  • задовольняти вимоги, встановлені законодавством і нормативними актами (держстандартами, технічними умовами);
  • передбачати застосування заходів захисту довкілля.

Електрична енергія має відповідати 1-му чи 2-му класу напруги.

Нагадуємо, що якість електроенергії – сукупність її властивостей за стандартами, які визначають ступінь її придатності для використання за призначенням.

Параметри якості електричної енергії в точках приєднання споживачів у нормальних умовах експлуатації повинні відповідати параметрам, що визначені в ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загальної призначеності», затвердженому наказом Мінекономіки від 20.05.2014 № 573 (п. 11.4.6 розділу XI Кодексу).

Закупівля електроенергії 2022
ГАННА СЕВОСТЬЯНОВА,консультант із публічних закупівель, канд. економ. наук, Київ
Які документи вимагати в учасників під час закупівлі електроенергії?

Не зважаючи на те, що зміна постачальника — «головна морока» переможця, задля швидкої та безпроблемної зміни попереднього постачальника електричної енергії замовнику слід подбати про відсутність заборгованості.

До речі, дехто з закупівельників вже прибавав електричну енергію через електронний каталог. Які умови, дізнайтеся у статті «Закупівля електроенергії через Прозорро Маркет».

Укладення договору про закупівлю електроенергії у 2022 році

Майте на увазі: якщо на момент укладення договору про заку видатки на електропостачання ще не будуть затверджені, ви зможете обґрунтовано продовжити термін укладення договору до 60 днів. Так скеровує ч. 6 ст. 33 Закону № 922.

Також вам необхідно буде укласти договір на послуги з розподілу електроенергії, орієнтуючись на вартісні межі. Послуги з розподілу надають оператори системи розподілу, що відносяться до природних монополій. Тарифи на ці послуги затверджує НКРЕКП. Зважайте й на територіальну ознаку.

На сайті АМКУ можна знайти зведений перелік суб’єктів природних монополій.

В ситуації, коли вартість закупівлі послуг з розподілу електричної енергії становить більше 50 тисяч гривень, але менша ніж 200 тисяч гривень, замовник має право не застосовувати порядок проведення спрощених закупівель через відсутність конкуренції з технічних причин. Вартість закупівлі становить 200 тисяч гривень та більше? Тоді вам необхідно провести переговорну процедуру закупівлі.

Важливо! Якщо термін дії договору із попереднім постачальником електроенергії завершився, а договір з новим поки що не підписаний, замовник автоматично потрапляє до постачальника «останньої надії» електроенергії (ПОН).

logo