Договір про закупівлю теплової енергії: що має знати замовник

21 жовтня 2021
399
Середній бал: 5 із 5
фахівець з публічних закупівель

Надання послуг з постачання теплової енергії здійснюється тільки на договірних засадах. Але чи зобов’язаний замовник укладати саме типовий договір про закупівлю теплоенергії? Чи правомірно вносити зміни до такого договору? Ключові аспекти, які повинен знати замовник при підготовці та підписанні договору про закупівлю договору про закупівлю теплової енергії за державні кошти, — у статті.

Типовий договір про закупівлю теплової енергії

Договір про закупівлю послуг з постачання теплової енергії укладається:

  • за результатами проведення переговорної процедури у строк не раніше ніж через п’ять днів - у разі закупівлі централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
  • шляхом  укладення договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Переговорна процедура для закупівлі теплопостачання

Договори про надання послуг з постачання теплової енергії  укладаються відповідно до типових або примірних договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України або іншими уповноваженими законом державними органами відповідно до закону.

При укладенні договору про закупівлю послуг з постачання теплової енергії   замовник та виконавець повинні керуватися:

Нагадаємо, що істотними умовами договору про надання житлово-комунальної послуги є:

Договір про закупівлю теплової енергії: що має знати замовник

Чи обов’язково укладати типовий договір про закупівлю теплоенергії

При укладенні господарських договорів сторони визначають зміст договору на основі типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим державним органом або органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови (частина 4 стаття 179 Господарського кодексу України).

Укладення договору про закупівлю послуг з постачання теплової енергії здійснюється виключно за типовою формою, яка запропонована законодавцем.

Таким чином, за основу береться форма типового договору, але замовник та виконавець послуги можуть доповнювати його положеннями, які не повинні суперечити нормам передбачених в типовому договорі.

Чи можна вносити зміни до договору про закупівлю теплової енергії

Ціна в договорі про закупівлю не повинна відрізнятися від узгодженої ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури.

Відповідно до статті 41 Закону № 922, істотні умови договору про закупівлю послуг з постачання теплової енергії  не повинні змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, зокрема, крім випадків:

Договір про закупівлю теплової енергії: що має знати замовник

Також, дія договору про закупівлю може бути продовжена на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, якщо видатки на досягнення цієї цілі затверджено в установленому порядку.

У разі внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, передбачених статтею 41 Закону № 922, замовник обов’язково оприлюднює повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю.

logo