Зміни до річного плану закупівель: правила внесення

20 червня 2022
3705
Середній бал: 5 із 5
експерт, консультантка з публічних закупівель, канд. екон. наук

Формування річного плану закупівель відбувається заздалегідь, однак передбачити усі робочі нюансі на наступний рік часом буває складно. Тож у замовників часто виникає потреба внести зміни до річного плану. Як і коли оприлюднювати зміни до плану закупівель, а також, як внести зміни до річного плану закупівель в Прозоро, роз’яснюємо у статті.


Закон «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922) впорядковує державні закупівлі в Україні. Перед початком будь-якої публічної закупівлі її необхідно внести до річного плану закупівель.

Підставою для планування публічної закупівлі є наявна потреба у закупівлі товарів, робіт чи послуг.

Пам’ятайте, що замовник має оприлюднити річний план закупівель в ЕСЗ протягом 5 робочих днів з дня його затвердження.

Чи можна змінювати вид закупівлі в річному плані

Чи можна змінювати вид закупівлі в річному плані

Згідно з ч. 10 ст. 3 Закону про публічні закупівлі, замовнику забороняється ділити предмет закупівлі на частини заради уникнення проведення процедури відкритих торгів/спрощених закупівель чи застосування даного Закону, зокрема проведення відкритих торгів з публікацією англійською мовою.

Оприлюднюючи план закупівель якомога раніше, наприклад на початку року, замовник може підвищити показники конкуренції серед учасників та таким чином вплинути на ефективність закупівель.

Значить, закупівлі необхідно планувати на підставі наявної потреби, й обов’язково вносити дані про кожну заплановану закупівлю ще до початку її проведення. Однак іноді відбувається так, що впродовж року потреби змінюються. Що у даному випадку робити замовнику?

Його першочергове завдання — внесення змін до річного плану закупівель.  Як правильно внести зміни до річного плану закупівель?

Як і у випадку з оприлюдненням річного плану, зміни також необхідно опублікувати в ЕСЗ протягом п’яти робочих днів з дня їх затвердження.

З 01 січня 2022 року за весь закупівельний процес у замовника відповідають уповноважені особи. Згідно зі ст. 11 Закону № 922 уповноважена особа займається, зокрема плануванням закупівель. Саме вона формує річний план закупівель в електронній системі.Нагадаємо, що  протокольне рішення УО оформлюють із зазначенням дати прийняття такого рішення.

Робимо висновок, що уповноважена особа замовника повинна правильно оформити та підписати протокол про затвердження річного плану закупівель. Зміни до плану закупівель оформлюються аналогічним чином — за допомогою протокола про внесення змін до річного плану закупівель.

Відповідно до Закону № 922, затвердження річного закупівель у паперовому форматі не є обов’язковим. Вимагається тільки його оприлюднення в ЕСЗ. Однак під час оформлення протоколу про затвердження річного плану закупівель або внесення змін до нього уповноваженій особі слід зазначити, що саме вона затверджує. Таким чином, спочатку річний план формується поза електронною системою закупівель. Увага! Саме відомості про заплановані закупівлі, оприлюднені ЕСЗ, вважаються визначальними.

Пам’ятаймо, що з 19.04.2020 річний план закупівель повинен містити всі закупівлі, проведення яких передбачено Законом № 922, а саме:

Оскільки в останньому випадку Закон № 922 не визначає нижню межу суми закупівлі, замовнику необхідно оприлюднити у річному плані усі закупівлі вартістю від 0,01 грн.

 як вносити зміни до річного плану закупівель

Такі ж вимоги передбачені й до внесення змін до річного плану закупівель.

Законом № 922 не встановлено обмежень щодо форми внесення змін до річного плану закупівель, їх характеру та періодичності. Таким чином, замовник має можливість за потреби вносити зміни до річного плану закупівлі.

Змінювати річний план закупівель можна у декількох форматах, а саме:

  • Зміна оприлюднених даних про закупівлі. Приміром, можуть змінюватися потреби, термін проведення процедури, очікувана вартість закупівлі. У такій ситуації зміни вносять до вже існуючої у плані інформації.
  • Зміна річного плану закупівлі за умови виникнення нової потреби у закупівлі. У даному випадку необхідно додати до річного плану нову закупівлю.  В ЕСЗ  таке внесення відбувається за тим самим принципом, що і формування рядків річного плану.

Під час внесення змін до вже оприлюднених даних у річному плані замовнику слід здійснювати такі зміни у вікні цієї конкретної закупівлі.

Зміни до річного плану закупівель в Прозоро

Розкажемо, як вносити зміни до річного плану закупівель в електронній системі швидко та безпомилково: 

Насамперед замовнику необхідно знайти відповідну закупівлю у річному плані та натиснути кнопку «Редагувати».

 внесення змін до річного плану закупівель 2021

Зміни до річного плану закупівель: правила внесення
ОЛЕНА СТЕПАНОВА,директор ТОВ «СІ БІЗНЕС КОНСАЛТИНГ», Одеса
Як організувати процес формування річного плану закупівель та які документи у цьому допоможуть, щоб закупівельники змогли коректно вибирати види закупівель та ефективно розпоряджатися своїм робочим часом?

Тепер ЕСЗ дозволить користувачу відредагувати та внести зміни до необхідних умов відповідної закупівлі.

Відкоригувавши інформацію, замовник натискає кнопку «Зберегти зміни» та обов’язково накладає кваліфікований електронний підпис.

зміни до річного плану закупівель в прозоро

Замовники повинні знати, що закупівлі, проведення яких розпочато в ЕСЗ, прив’язуються до ідентифікатора річного плану закупівель.

 внесення змін до річного плану закупівель

Якщо закупівля оголошена в ЕСЗ, то навпроти такої закупівлі у рядку річного плану закупівель зазначатиметься «Оголошено тендер».

Важливо! Якщо закупівля розпочата, внесення змін до річного плану закупівель 2022 за відповідним ідентифікатором неможливе.

logo