Калькулятор уповноважених осіб — корисний інструмент для замовників

15 грудня 2021
976
Середній бал: 5 із 5

У 2022 році за публічні закупівлі зі сторони замовника зможуть відповідати тільки уповноважені особи. Розрахувати оптимальну кількість уповноважених осіб на 2022 рік допоможе онлайн калькулятор. Як працює інструмент, розповідаємо в огляді.


З 1 січня 2022 року для замовників в публічних закупівлях розпочнеться "нова ера", адже з цієї дати закупівлі зможуть проводити тільки уповноважені особи.

Відповідно до Закону № 922 кількість уповноважених осіб не обмежується. Частина 3 статті 11 Закону про публічні закупівлі скеровує, що у замовника є можливість призначати кілька уповноважених осіб, якщо кожна з них буде займатися організацією та проведенням конкретних процедур закупівлі чи спрощених закупівель. Таким чином, розрахунок уповноважених осіб замовнику слід проводити зважаючи на потреби та обсяги закупівель своєї організації.

Калькулятор уповноважених осіб — корисний інструмент для замовників

Коли та як відхилити учасника: три кейси

Як розрахувати кількість уповноважених осіб у 2022 році хоча б приблизно?

Щоб спростити завдання замовнику, Мінекономіки разом з Київською школою економіки провело детальне дослідження. Проаналізувавши його результати, створили калькулятор розрахунку уповноважених осіб.

Це зручний та зрозумілий інструмент. Замовнику необхідно зазначити код ЄДРПОУ, свою інформацію — та він одразу побачить рекомендовану кількість УО. Онлайн калькулятор уповноважених осіб враховує різноманітні показники, зокрема середній час, необхідний на допорогову закупівлю, євроторги або іншу процедуру закупівель. На основі цього підтягуються дані з ЕСЗ про кількість процедур у конкретного замовника, розраховується робочий час, який витрачають відповідальні особи на їх проведення, й визначається певна цифра. Вона й демонструє оптимальну кількість УО.

Пам’ятайте, що калькулятор розрахунку кількості уповноважених осіб має рекомендаційний характер. Скористатися ним можна за посиланням: https://cep.kse.ua/osoba/. Навіть найдосконаліший інструмент не може розбиратися у процесах у вашій організації так само, як її керівник. Проте калькулятор кількості уповноважених осіб допомагає визначити подальший напрямок дій та зрозуміти, на яку кількість спеціалістів розраховувати.

logo