Три кейси про відхилення учасника, що вбережуть вас від помилок

11 січня 2022
296
Середній бал: 5 із 5
експерт, упов­новажена особа ДУ «Професійні закупівлі».

Виявили підставу для відхилення пропозиції учасника за статтею 17 Закону, але не впевнені в правомірності свого рішення? Щоб не наразитися на додатковий клопіт, перевірте своє рішення за експертними підказками до трьох ситуацій.


Перевірити наявність підста для відхилення учасника за статтею 17 Закону № 922 часом непросто. Труднощі виникають з моменту, коли замовник встановив вимоги в тендерній документації, та допоки не перевірив інформацію, яку подав переможець за вимогами Закону.

Тримайте напохваті три кейси і рішення, як правомірно відхиляти тендерну пропозицію (ТП) учасника, якщо виявили підстави, визначені частинами 1 чи 2 статті 17 Закону про публічні закупівлі.

Кейс 1: переможець мав заборгованість упродовж 10-денного строку

Замовник перевіряє інформацію про переможця. Упродовж 10-денного строку той мав документально підтвердити відсутність підстав для відхилення. Зокрема — що не має заборгованості зі сплати податків і зборів. У перший та останній день цього строку він заборгованості не мав, проте всередині є кілька днів, коли заборгованість таки була. Чи може замовник укласти з договір із таким переможцем?

РІШЕННЯ+РОЗ'ЯСНЕННЯ+СУДОВА ПРАКТИКА

Кейс 2: дані про учасника є у Зведених відомостях

На сайті АМКУ замовник виявив дані про учасника у Зведених відомостях щодо спотворення результатів торгів. Останній стверджує, що подав позов до суду та оскаржує рішення АМКУ. Чи можна замовнику не відхиляти такого учасника?

Три кейси про відхилення учасника, що вбережуть вас від помилок

ПРАВОМІРНИЙ АЛГОРИТМ ДЛЯ ЗАМОВНИКА

Кейс 3: учасник не підтвердив, що не має підстави для відхилення

Замовник вимагав від учасника довідку, яка підтверджує відсутність підстави для відхилення за частиною 2 статті 17 Закону № 922. Проте останній у складі тендерної пропозиції її не надав. На якій підставі відхилити такого учасника?

РІШЕННЯ, ЩО ВІДПОВІДАЄ ВИМОГАМ ЗАКОНУ

logo