Медичні закупівлі через ЦЗО

7 червня 2022
205
Середній бал: 5 із 5
начальник відділу юридичного супроводу ДП «Медзакупівлі України»

Експерти пояснюють, які переваги та умови мають медичні закупівлі через ЦЗО та чи має право замовник на вибір медико-технічних вимог до товару.

Медичні закупівлі через ЦЗО

Яке медичне обладнання можна закуповувати під час воєнного стану

 

Закупівлі через централізовані закупівельні організації мають допомогти замовникам придбавати потрібне у найефективніший спосіб. Такий інструмент передбачений Законом № 922.

Централізовані закупівельні організації — це особливий статус юридичної особи державної або комунальної власності, яку визначає КМУ, Рада міністрів АРК або органи місцевого самоврядування. Такий статус надає право цій юридичній особі організовувати, проводити тендери та закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників відповідно до Законом № 922.

Особливості діяльності централізованих закупівельних організацій унормовує Постанова № 1216.

Медичні закупівлі через ЦЗО

ЦЗО для медичних закупівель

Результати, які отримує замовник

Замовник, який залучає централізовані закупівельні організації до проведення закупівель, отримує додаткові переваги.

Медичні закупівлі через ЦЗО   Можливість сконцентруватися на своїй профільній діяльності і не витрачати час на трудомісткий закупівельний процес.

Закупівлі для централізованих закупівельних організацій — профільна діяльність. До цього процесу залучені команди фахівців, які формують тендерну документацію, працюють з ринком, організовують та проводять тендери, перевіряють та кваліфікують контрагентів.

Централізовані закупівельні організаціївід імені замовника може оптимізувати весь закупівельний процес та провести закупівлі на високому професійному рівні.

Типові порушення замовників, які найчастіше виявляють аудитори

Медичні закупівлі через ЦЗО  Замовник заощаджує кошти.

Централізовані закупівельні організації може об’єднати однотипні товари від різних замовників у межах однієї закупівельної процедури. Тому за рахунок більших обсягів загальна вартість замовлення зменшується.

За організацію та проведення закупівель централізована закупівельна організація отримує винагороду. Вона становить від 3 до 0,5% суми договору, який замовник укладе за результатом проведеної процедури закупівлі (п. 17 Постанови № 1216).

Ці витрати з боку замовника можуть бути значно меншими, ніж потенційна економія коштів, якої вдається досягти за допомогою централізованих закупівельних організацій. Тож зекономлені кошти замовник може використати на інші потреби. 

Медичні закупівлі через ЦЗО  Закупівля через централізовані закупівельні організації зменшує відсоток закупівель, що не відбулися.

Фахівці централізованих закупівельних організацій знають ринок та законодавство, тож можуть забезпечити прозорі, недискримінаційні закупівлі, залучити більше учасників, отримати вищу конкуренцію на тендерах та зменшити відсоток оскаржень. 

Умови закупівлі через ДП «Медзакупівлі України»

Взаємодія замовника і ЦЗО

Резюмуємо

Закупівлі через централізовані закупівельні організації стають особливо актуальними тепер — у період надзвичайного навантаження на медичну систему та наявності досвідченого національного закупівельника в медичній сфері. Залучити ДП «Медзакупівлі України» до закупівель як централізовані закупівельні організації — означає дати можливість фахівцям закладів охорони здоров’я більше зосереджуватися на профільній діяльності, в той час, коли ДП «Медзакупівлі України» як спеціалізована закупівельна організація організує та проведе всі закупівлі.

За рахунок агрегованої закупівлі товарів, професійної роботи з ринком, фахової експертизи співробітників, централізовані закупівельні організації проводить закупівлі замовника якісно, ефективно та ощадливо.

Медичні закупівлі через ЦЗО

ХОЧУ VIP-доступ! ❤️

logo