Наказ про призначення особи, відповідальної за закупівлі за Постановою № 169

10 травня 2022
365
Середній бал: 5 із 5

Коли знадобиться: щоб призначити особу, відповідальну за закупівлі товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану.

Законодавець визначив, що уповноважена особа – службова, посадова чи інша особа, яка:

 • є працівником замовника;
 • визначена відповідальною за організацію й проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель за Законом № 922 на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору/контракту (п. 35 ч. 1 ст. 1 Закону № 922).

Наказ про призначення особи, відповідальної за закупівлі за Постановою № 169
Оксана Соколовашеф-редактор
29 червня суттєво змінилися вимоги до закупівель в умовах воєнного стану за Постановою № 169. Для державних та інших замовників, які закуповують потрібне для відсічі збройній агресії росії, зміни навіть дещо полегшують роботу. Натомість решті замовників доведеться повертатися до конкуретних закупівель. Щоправда, в «полегшеному» вигляді та з правом на виняток. .


  Тож уповноважена особа є відповідальною за організацію та проведення саме процедур закупівель/спрощених закупівель. Натомість закупівлі товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану відповідно до Постанови № 169 замовники проводять без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель (пп. 1 п. 1 Постанови № 169).

  Із цього випливає, що відповідальною особою за закупівлі, які проходитимуть відповідно до Постанови № 169, може бути будь-яка визначена замовником особа. Такої позиції дотримується Мінекономіки (лист від 09.03.2022 № 3304-04/9472-06).

  Отже, відповідальну особу за закупівлі, які замовник проводить за Постановою № 169, має визначити керівник замовника. Він може це зробити окремим розпорядчим документом, наприклад наказом.

  Наказ про призначення особи, відповідальної за закупівлі за Постановою № 169

  СКАЧАТИ НАКАЗ про призначення особи, відповідальної за закупівлі

  logo