Звіт про укладений договір до 50 тисяч

13 серпня 2021
3981
Середній бал: 5 із 5

Закупівлі до 50 тисяч гривень — це окрема категорія закупівель, що для замовника передбачає особливий алгоритм дій. Як звітувати про закупівлю до 50 тис. грн, якщо ЕСЗ не використовували? У який строк необхідно оприлюднити звіт про договір, укладений без використання електронної системи? Що у ньому зазначити та які документи прикріпити? Запитань багато, а відповіді — в одній статті.


Нагадаємо, що Закон про публічні закупівлі (далі — Закон) поширює свою дію на замовників, які укладають договори без використання електронної системи закупівель, у тому числі щодо закупівель до 50 тис. грн.

При цьому Закон не визначає, хто саме у замовника повинен відповідати за закупівлі до 50 тис. грн. Ним встановлено, що уповноважена особа замовника є відповідальною тільки за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі.

Як уповноважена особа має організувати закупівлі

Таким чином, замовник самостійно повинен визначити відповідального за проведення закупівель до 50 тис. грн та його обов’язки затвердити розпорядчим рішенням.

Водночас Законом встановлено, що за оприлюднення в електронній системі закупівель звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, у випадку здійснення закупівель відповідно до частини сьомої статті 3 Закону, є уповноважена особа. Такі оновлення до обов’язків уповноваженої особи внесли зміни до Закону про публічні закупівлі від 26.06.2021. Отже, замовники тепер мають точну законодавчу відповідь на запитання: хто у замовника публікує звіт про договір укладений поза ЕСЗ.

Враховуючи, що Закон не забороняє уповноваженій особі за рішенням керівника бути відповідальною особою і за проведення закупівель до 50 тис. грн, замовник може прийняти таке рішення.

У разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тис. грн, замовник повинен дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель та може використовувати електронну систему закупівель, у тому числі електронні каталоги для закупівлі товарів.

Таким чином, закупівлі до 50 тис. грн можуть бути здійсненні на вибір замовника через:

У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Інформація, що має містити такий звіт визначена у частині 3 статті 3 Закону.

Такий звіт передбачає, зокрема зазначення інформації про дату укладення та номер договору/документа (документів), що підтверджують придбання товару (товарів), робіт та послуги (послуг).

Таким чином, у разі закупівель до 50 тис. грн замовник може укласти договір про закупівлю або ж застосувати інший вид розрахункового документа, наприклад рахунок, накладну тощо.

Строк оприлюднення звіту про укладений договір до 50 тисяч

Звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель оприлюднюється протягом трьох робочих днів з дня укладення договору про закупівлю.

При оприлюдненні звіту замовник на електронному майданчику має обрати із запропонованих видів закупівель – закупівлі без використання електронної системи (рис. 1).

Звіт про укладений договір до 50 тисяч

Такий звіт не вимагає оприлюднення договору чи документа, що підтверджують придбання товару (товарів), робіт та послуги (послуг), але може містити іншу інформацію, яку побажає включити замовник. Тож за бажанням замовника, він може, у тому числі оприлюднити відповідний договір чи документ.

Якщо замовник для закупівель до 50 тис. грн застосовує електронний каталог чи допорогову закупівлю, звіт буде сформовано в електронній системі закупівель за результатами цих закупівель.

Звіт про укладений договір до 50 тисяч
ЯРОСЛАВА ДУБРОВА,консультант з публічних закупівель, Київ
Ринок житлово-комунальних послуг має свої особливості. Тож замовники, які закуповують і споживають такі послуги, повинні знати, які вимоги встановлює Закон. Як не помилитися?

logo