Якщо переможець — нерезидент: що не так з довідками МВС та ДПС

18 березня 2021
55
Середній бал: 5 із 5
експерт, консультант з публічних закупівель

Не кожен постачальник-нерезидент може отримати довідки МВС та ДПС України. А якщо й отримає, то чи справді вони свідчитимуть про його доброчесність? Пояснимо, як виконати вимоги статті 17 Закону та перевірити нерезидента, який виграв у тендері


Замовник мусить упевнитися, що не потрібно відхиляти тендерну пропозицію переможця тендеру на підставах, які визначає стаття 17 Закону № 922. Це одна з умов, за яких законодавець дозволив підписувати договір про закупівлю.

Так, переможець процедури закупівлі повинен надати документальне підтвердження про відсутність підстав відхиляти його тендерну пропозицію, які передбачають пункти 5, 6, 12 і 13 частини 1 та частина 2 статті 17 Закону № 922. Такі документи переможець оприлюднює в ЕСЗ, аби замовник мав змогу їх перевірити.

5 проблемних ситуацій, які можуть статися із замовником після визначення переможця

Згідно з Додатком 1 до Листа Мінекономіки від 03.06.2020 № 3304-04/34835-06 переможець підтверджує:

  • відсутність підстав, зазначених у пунктах 5, 6 та 12 частини 1 статті 17 Закону № 922, — довідкою про непритягнення до кримінальної відповідальності, відсутність/наявність судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України, що видає МВС (далі — Довідка МВС).

Цю довідку видають на фізичну особу — керівника організації переможця;

Оскільки електронна система закупівель інтегрована з інформаційними системами ДПС , то ЕСЗ таку довідку формує автоматично за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 03.09.2018 № 733.

Якщо переможець — нерезидент: що не так з довідками МВС та ДПСНа практиці, якщо переможцем торгів є нерезидент, Довідка ДПС в ЕСЗ не формується.

Тож замовнику варто передбачити для нерезидента умови, за яких останній має таку довідку надати. Пояснимо, що врахувати.

Що і як підтверджують

Що доцільно вимагати

Як обумовити

logo