Приклади, як правильно провести поділ предмета закупівлі

4 січня 2021
512
Середній бал: 5 із 5

Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника. Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування Закону № 922. Розглянемо, в межах яких категорій предмету закупівлі його поділ можливий.

Одна з основних умов Закону № 922 «Про публічні закупівлі» є заборона ділити предмет закупівлі з метою уникнення відкритих торгів/спрощених закупівель та відкритих торгів з публікацією англійською мовою (ч. 10 ст. 3 Закону).

Відповідний поділ розглянемо в межах даних категорій в Таблиці 1.

Звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель до 50 тис. грн

 

Спрощена закупівля

від 50 тис. грн до 200 тис. грн для товарів та послуг та 1,5 млн грн для робіт

 

Конкурентна процедура закупівлі від 200 тис. грн для товарів та послуг та 1,5 млн грн для робіт

 

Конкурентна процедура закупівлі з публікацією англійською мовою від 133 тис. євро для товарів та послуг та 5150 млн євро для робіт

 

Як визначити предмет закупівлі: 6 ключових акцентів

Приклад 1. Для сезонних закупівель, у разі виділення коштів на закупівлю у сумі понад 133 тис. євро, замовник може провести дві процедури відкритих торгів з публікацією англійською мовою.

Приклад 2. Поділ може бути в межах конкурентної і неконкурентної процедури закупівлі. Припустимо, що предмет закупівлі за одним кодом ДК, але для закупівлі його частини наявні підстави для застосування переговорної процедури закупівлі, встановлені ч. 2 ст. 40 Закону. Отже, на предмет закупівлі за одним кодом ДК за 4м знаком проводяться відкриті торги і одночасно переговорну процедуру закупівлі.

Протягом року річний план закупівель може змінюватись. Отже, після формування річного плану закупівель на рік, усі наступні зміни до річного плану мають бути з огляду на відповідну потребу, яка не могла бути передбачена при первинному плануванні.

Планування здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі, очікувана вартість такого предмету закупівлі зазначається замовником саме на момент внесення змін до річного плану, без урахування обсягів закупівель за аналогічним предметом закупівлі, які вже були здійснені у поточному році чи проводяться під час внесення змін в річний план.

Мінекономіки в інформаційному листі від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06 дає підстави, які можуть спонукати виникненню такої ситуації.

Предмет закупівлі може вважатиметься новим предметом договору у таких випадках:

  1. виникнення нової чи додаткової потреби у товарах, роботах чи послугах, яку замовник не міг передбачити;
  2. виділення додаткових коштів;
  3. перерозподілу коштів, зекономлених внаслідок проведення процедур закупівель;
  4. перерозподілу коштів зекономлених у разі зміни ціни договору про закупівлю в бік зменшення;
  5. перерозподілу коштів, які було заплановано на закупівлю іншого(их) предмету(ів) закупівлі або фінансування інших видатків;
  6. відміни закупівлі або визнання її такою, що не відбулась/неукладення договору про закупівлю за результатами проведення закупівлі та необхідності здійснення нової закупівлі;
  7. розірвання договору про закупівлю та необхідності здійснення нової закупівлі;
  8. інших подібних випадках.

✔️ Додатковий обсяг товарів, робіт та послуг: як правильно закуповувати

Приклад 3. Окремий вид поділу предмета закупівлі може бути з огляду на затверджене фінансування. Якщо Замовник здійснює закупівлю у відповідності до тимчасового кошторису, а потім повторно необхідно дозакупити той же предмет згідно постійного кошторису.

При внесенні змін до річного плану закупівель у виді включення виду закупівлі для додаткової закупівлі предмета, що вже закуповувався, не враховуються обсяги вже здійснених закупівель за аналогічним предметом закупівлі.

У цій ситуації замовник може в залежності від очікуваної вартості протягом року провести різні види закупівель для одного і того ж предмета закупівлі.

Приклад 4. Замовник проводить спрощену закупівлю відповідно до тимчасового кошторису, відкриті торги відповідно до постійного кошторису та прямий договір у разі виникнення непередбачуваної додаткової потреби в кінці року. Вид закупівлі визначаємо з огляду на очікувану вартість предмета закупівлі в кожному окремому випадку.

Приклади, як правильно провести поділ предмета закупівлі
ЯРОСЛАВА ДУБРОВА,консультант з публічних закупівель, Київ
За результатами торгів замовник уклав договір про закупівлю. У розділі щодо предмета договору він вказав назву предмета закупівлі без коду за національним класифікатором ДК 021:2015.

logo