Як подолати труднощі з довідкою про відсутність заборгованості

28 квітня 2021
24
Середній бал: 5 із 5
експерт, директор ТОВ «СІ БІЗНЕС КОНСАЛТИНГ», Одеса

І новачки, і досвідчені закупівельники помиляються, коли перевіряють документи в переможця процедури закупівлі. Приміром, якщо йдеться про довідку про заборгованість з податків та зборів. Дізнайтеся, яких помилок припускаються найчастіше, та озбройтеся порадами експерта, щоб провести свої торги успішно

На перший погляд, нові правила з підтвердження переможцем вимог статті 17 Закону № 922 спростили життя замовника. Та якщо копнути глибше… Згадаймо до прикладу про підтвердження переможцем вимог пункту 13 частини 1 статті 17 Закону. Не все тут так просто.  

Здається, що днів, які відведені учаснику-переможцю у частині 6 статті 17 Закону № 922, цілком достатньо, щоб отримати та завантажити потрібні документи. Вимоги Закону переможець виконає бездоганно й у визначений строк. Однак пастка може чатувати на замовника як у вимогах тендерної документації (ТД), так і в роботі ЕСЗ.  

Пояснимо, як тут діяти.  

Зважайте на закон  

Переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує 10 днів з дати оприлюднення в ЕСЗ повідомлення про намір укласти договір про закупівлю (далі — повідомлення), повинен надати замовнику — оприлюднити в ЕСЗ — документи за пунктом 13 частини 1 статті 17 Закону № 922. Нагадаймо, що цей пункт визначає таку підставу для відхилення тендерної пропозиції (ТП), як існування заборгованості із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів).  

Спосіб документального підтвердження відсутності такої підстави замовник визначає для надання документів лише переможцем процедури закупівлі. Це означає, що замовник обов’язково повинен встановити, у якому порядку та якими документами переможець має підтвердити вимоги Закону.  

Як врахувати порядок видачі

Спирайтеся на практику  

Трапляється, що переможець надає довідку про відсутність (наявність) заборгованості з податків і зборів/обов’язкових платежів (далі — довідка про відсутність заборгованості), яка не дійсна на дату завантаження в ЕСЗ. Чи відхиляти переможця процедури закупівлі? Відповідаємо на прикладах:  

Чинність інформації  Заборгованість розстрочена

Заборгованість існує

Відмова уповноваженого органу надати

Відповідь на запит про заборгованість не формується в ЕСЗ

logo