Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: що необхідно пам'ятати

30 квітня 2021
859
Середній бал: 5 із 5
експерт, консультантка з публічних закупівель, канд. екон. наук

Оприлюднюючи інформацію в ЕСЗ, пам'ятайте про строк, після якого закінчиться можливість будь-яких змін в документах та вимогах до учасників. Як правильно його розрахувати — роз'яснюємо у статті.


Замовник, оголошуючи закупівлю, та учасник, готуючи тендерну пропозицію для неї, повинні орієнтуватися у строках, коли закінчиться можливість будь-що змінити в документах та їх вимогах для обох сторін. 

Така можливість завершується після закінчення строку подання тендерних пропозицій. Для кожного виду закупівлі він різний, проте розраховуюється для усіх однаково.

Відповідно до ст. 251 ЦКУ строком є певний період у часі, з закінченням якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами.

Строки оприлюднення інформації про закупівлю

Перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

Саме такий порядок розрахунку строків подання пропозицій учасників діє в електронній системі закупівель (ЕСЗ).

Кінцевий строк подання пропозицій учасників обов’язково зазначається в оголошенні про проведення закупівлі. Крім того, для конкурентних закупівель — має бути зазначений у тендерній документації.

Розглянемо, як визначити кінцевий строк подання тендерних пропозицій на прикладі відкритих торгів.

Замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в ЕСЗ оголошення про проведення відкритих торгів не пізніше ніж за 15 днів до кінцевого строку подання тендерних пропозицій.

Таким чином, якщо замовник публікує оголошення про проведення відкритих торгів 02.04.2021, то він має з наступного дня відрахувати 15 днів і поставити день закінчення подання тендерних пропозицій на 16 день, тобто 18.04.2021.

ЕСЗ дозволяє визначати не тільки кінцевий строк подання тендерних пропозицій у днях, а і кінцевий час для подання тендерних пропозицій. Важливо врахувати, що день закінчується в 0:00, а наступний день починається вже в 0:01. Тому, якщо замовник поставить кінцевим строком подання 17.04.2021 в 0:00, то все одно вважатиметься, що строк встановлено як пізніше за 15 днів, оскільки подання відбуватиметься на 15-й день.

Важливо! Якщо в законі встановлено строк у днях, то рахуються саме календарні дні, а якщо у робочих днях, то рахуються тільки робочі дні.

Кінцевий строк подання тендерної пропозиції за видами закупівель

Вид закупівлі

Строк подання пропозиції

Спрощена закупівля

не менше ніж п’ять робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі в електронній системі закупівель

Відкриті торги

не пізніше ніж за 15 днів до кінцевого строку подання тендерних пропозицій,

Відкриті торги з публікацією англійською мовою

не пізніше ніж за 30 днів до кінцевого строку подання тендерних пропозицій,

Конкурентний діалог

не пізніше ніж за 15 днів до кінцевого строку подання тендерних пропозицій

Конкурентний діалог за публікацією англійською мовою

не пізніше ніж за 30 днів до кінцевого строку подання тендерних пропозицій

Торги з обмеженою участю

не пізніше ніж за 30 днів до кінцевої дати отримання документів, поданих на кваліфікаційний відбір

Переговорна процедура закупівлі

відсутнє подання пропозицій

Замовники закуповують, розміщують, оприлюднюють, обмінюються інформацією і документами в ЕСЗ. Тому важливо стежити за всіма змінами, що відбуваються на цій платформі. Дізнатися, за яким порядком вона працює, і вибрати потрібний е-майданчик допоможе курс «Як почати працювати в електронній системі закупівель. Експрес-курс із закупівель до 50 тисяч».

logo