Кого призначити відповідальним за закупівлі на суми до 50 тис. грн (з урахуванням змін від 26.06.2021 року)

11 серпня 2021
716
Середній бал: 5 із 5

Нарешті законодавець визначив, хто може відповідати за закупівлі на суму до 50 тис. грн. Дізнайтеся, кого саме доцільно призначити відповідальним за допорогові закупівлі, та чи обов’язково це має бути уповноважена особа?


Закон № 922 врегульовує процедури закупівель, спрощені закупівлі та визначає вимоги, яких необхідно дотриматись замовнику під час придбання товарів, робіт, послуг без використання ЕСЗ.

26 червня 2021 року набрали чинності зміни до Закону про публічні закупівлі. Зокрема частиною 1 статті 11 Закону визначено, хто може відповідати за закупівлі на суму до 50 тис. грн.

Наразі відповідати за організацію та проведення закупівель, здійснених відповідно до частини 3 статті 3 Закону, може уповноважена особа (УО).

Увага! Законом передбачено лише таке право замовника, а не обов’язок. Допоможе в роботі стаття «Нові обов’язки уповноваженої особи — що врахувати після змін».

2 кроки, щоб призначити УО відповідальним за закупівлі до 50 тис. грн

Хто ще може відповідати за закупівлі до 50 тис. грн

Станом на серпень 2021 Закон № 922 не забороняє призначити відповідальним за проведення таких закупівель члена тендерного комітету (ТК). Що врахувати при такому призначенні.

Зважте, що нині Закон не забороняє призначити відповідальним за закупівлі до 50 тис. грн будь-якого працівника замовника, який не є членом ТК або не призначений УО.

Тобто прийняти рішення та визначити, хто саме в організації відповідає за закупівлі до 50 тис. грн має керівник замовника. Оформлюйте документально таке рішення в залежності від організації замовника. Який документ використовують найчастіше.

Важливо пам’ятати! ТК в закупівлях функціонують лише до 1 січня 2022 року.

Уповноважена особа для виконання своїх функцій в наступному році має цьогоріч підтвердити свій рівень володіння необхідними знаннями у сфері публічних закупівель — пройти тестування уповноважених осіб на веб-порталі Уповноваженого органу. У випадку, якщо УО не пройде таке тестування, з 1 січня 2022 року вона не зможе проводити закупівлі в ЕСЗ.

Оскільки з 2022 року оприлюднювати в ЕСЗ інформацію про закупівлі на суму до 50 тис. грн зможе тільки уповноважена особа, доцільно покласти такий обов’язок саме на неї.

ТЕСТ ✍ ДЛЯ САМОПЕРЕВІРКИ ЗАКУПІВЕЛЬНИКА

Вивчити особливості допорогових закупівель у зручному онлайн форматі ви можете на курсі «Закупівлі на суми, менші порогових»:

Призначення відповідальних осіб — це лише одна тема з шістнадцяти, які допоможуть вам розібратися в спрощених закупівлях, закупівлях поза системою та опанувати інструмент Prozorro Market.

Протягом курсу ви навчитеся формувати істотні та інші умови договору, уникати ризику визнання договору недійсним, а також правильно розривати договір.

То що ж буде на курсі?

Деталізований план навчання

МОДУЛЬ 1

Щоб перейти до наступного модуля, необхідно пройти тестування. Якщо ви допустите помилку, система вкаже, де саме знайти правильну відповідь. 

МОДУЛЬ 2

Загальний об'єм курсу складає 90 годин та розрахований на три місяці.

МОДУЛЬ 3

Цей курс, як і всі курси Вищої школи Закупівельника проходять онлайн, а доступ до уроків відкрито 24/7.

Так ви можете навчатися в зручний для себе час, без відриву від основної роботи та домашніх клопотів.

МОДУЛЬ 4

Якщо ви маєте критично мало часу на навчання, а знання вам потрібні, складіть вступний тест. За правильними відповідями ми зарахуємо частину курсів, і програма скоротиться.

МОДУЛЬ 5

Після успішного складання випускного тесту ви станете не тільки впевненим у своїх знаннях та практичних навичках, а у отримаєте сертифікат про підвищення кваліфікації від Юридичного університету Ярослава Мудрого.

Активуйте подарунковий доступ до курсу просто зараз, поповніть свою скарбничку професійних знать та проводьте ще більше вдалих закупівель.

logo