Оприлюднення додаткової угоди в Прозоро

12 серпня 2022
5608
Середній бал: 5 із 5
експерт, консультантка з публічних закупівель, канд. екон. наук

Чи потрібно оприлюднювати додаткову угоду до договору про закупівлю— питання скоріш риторичне для закупівельника з досвідом. А ось для фахівця-початківця важливо зрозуміти, як внести додаткову угоду в Прозоро, як і в які терміни її слід опублікувати? Покроковий алгоритм з малюнками ми підготували для вас у статті.

 


Замовник провів процедуру закупівлі чи спрощену закупівлю та за результатами уклав договір. Далі, відповідно до Закону № 922, він повинен оприлюднити такий договір разом із усіма додатками. Для цього у замовника є три робочі дні з дня укладення договору про закупівлю.

Після цього замовник може виконувати цей договір до його повного виконання та в кінці оприлюднити звіт про виконання договору про закупівлю.

⚡️ Закупівлі в умовах воєнного стану за Постановою № 169 ⚡️

На практиці, в період виконання договору про закупівлю ситуація може змінитися і замовнику потрібно буде внести відповідні зміни до договору.

Згідно зі статтею 654 ЦКУ зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.

Тобто будь-які зміни до договору, оформленого у паперовій формі, мають бути внесені у такій самій формі, та саме додатковою угодою.

Варто зауважити, що зміни до договору можуть бути різними. Наприклад, зміна реквізитів сторін, зміна істотних умов договору тощо.

За Заком про публічні закупівлі істотні умови договору про закупівлю заборонено змінювати після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі. Виключення складають випадки, які передбачає ч. 5 ст. 41 цього Закону.

Пам’ятайте, коли вносите зміни до договору, їх необхідно оприлюднити шляхом повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та зміни до договору у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 41 цього Закону. Зробити це слід протягом трьох робочих днів з дня внесення таких змін.

Тобто Закон № 922 не встановлює вимоги щодо оприлюднення змін до договору, не передбачених у відповідній нормі статті 41 Закону.

 

 

 

Більш того, в ЕСЗ передбачено тільки умови для виконання вищезазначеного алгоритму дій. На рис. 1 зображено, що в роботі з договором передбачено тільки два подальші варіанти дій, а саме:

  • прозвітувати про виконання договору,
  • або розірвати договір та окремо додати зміни.
Рис. 1
як опублікувати додаткову угоду в прозоро

 

Як внести Додаткову угоду в прозоро    

Якщо потрібно внести зміни до договору, замовнику слід натиснути «додати зміни» і система переведе його на вікно, в якому він зможе внести додаткову угоду до договору про закупівлю (рис. 2)

Рис. 2

як опублікувати додаткову угоду в прозоро

Важливо! Замовник може обрати причину внесення змін до договору виключно з переліку, встановленого частиною п’ятою статті 41 Закону № 922, та завантажити додаткову угоду. Однак, замовник може в окремому рядку зазначити опис змін, де й вказати реальну підставу для внесення їх до договору. (рис. 3).

Як укладати додаткову угоду на зміну ціни електроенергії

Рис. 3

як оприлюднити додаткову угоду

Скільки додаткових угод до договору можна додавати

Після внесення змін до договору про закупівлю та оприлюднення додаткової угоди, що їх зафіксувала, замовник має право й надалі вносити зміни. Робити це можна стільки разів, скільки буде виникати потреба у відповідних коригуваннях, але до моменту, коли замовник оприлюднить звіт про виконання договору про закупівлю.

 

 

 

logo