Довідка про виконання аналогічних договорів

25 травня 2021
295
Середній бал: 5 із 5
експерт, адвокатка зі спорів з контролюючими органами, консультантка з закупівель

Кожен замовник хоче отримати сумлінного та надійного постачальника. Яку форму довідки і як вимагати в замовника для підтвердження досвіду виконання аналогічного договору?

Навіщо вимагати довідку про виконання аналогічних договорів

Оскільки Держава теж зацікавлена у тому, щоб закупівлі здійснювали лише сумлінні постачальники, законодавцем було впроваджено спеціальну норму, яка допоможе замовникам перевірити учасників на надійність.

Так, за приписами п. 3 ч. 2 ст. 16 Закону № 922, замовник може встановити кваліфікаційний критерій,  щодо необхідності документального підтвердження досвіду виконання аналогічного (або декількох) договорів.

Підтвердження досвіду виконання аналогічних договорів: що вимагати

Таким документальним підтвердженням є лист-відгук та довідка(и) про інших замовників, які отримували раніше ТМЦ/послуги/роботи від учасника. Довідка дасть можливість замовнику зв’язатися із попередніми контрагентами учасника та перевірити, чи він – дійсно виконав попередній аналогічний договір бездоганно.

Важливо! Інформацію в довідці потрібно перевірити, на предмет того, чи виконав учасник аналогічний договір, адже саме по собі укладання договору не свідчить про його бездоганне виконання.

Що і як прописати у довідці

Формуючи вимогу про надання довідки, замовнику потрібно враховувати специфіку предмету закупівлі та не спричинити дискримінацію учасника.

Щоб досягти цієї мети, замовнику варто:

  • уникати конкретизації предмету закупівлі. Наприклад, посилання на аналогічний договір поставки «дизпаливо», не дискримінує учасників. А якщо буде вимога «дизпаливо від Виробника «ОРЛЕН Летува», це вже – дискримінація. Навіть якщо продукція цього виробника замовнику подобається більше, це звужує коло учасників до контрагентів цього конкретного виробника;
  • хоча Закон № 922 дозволяє вимагати підтвердження виконання декількох договорів, бажано вимагати виконання лише – одного. Так, замовник не дискримінує учасників, які на певному ринку – нещодавно.

Довідка про виконання аналогічних договорів
ЯРОСЛАВА ДУБРОВА,консультант з публічних закупівель, Київ
За законом замовник під час торгів висуває до учасників кваліфікаційні критерії та вимагає подати документально підтверджену інформацію про їхню відповідність цим критеріям. Установлювати можна як лише один, так і кілька кваліфікаційних критеріїв.

Форма довідки про виконання аналогічних договорів

Довідку можна вимагати, як довільній формі, так і за зразком замовника. В останньому випадку, замовник сам визначатиме, яка інформація для нього є важливою, а учасник вже точно знатиме, що від нього вимагається.

Ще один важливий нюанс – потрібно вказати, чи замовник хоче бачити скан оригіналу, чи копії такої довідки.   

Приклад довідки, затвердженої замовником

В залежності від специфіки предмета закупівлі, вид довідки може змінюватися, втім можна обрати такий:

довідка про виконання аналогічних договорів

СКАЧАТИ

Отже, замовник сам визначає, які документи підтвердять реальність наявного досвіду в учасника. Втім, лист-відгук від попереднього контрагента - полегшить роботу УО замовника. В той же час, щоб замовника не було звинувачено в дискримінації, він може написати: «надати довідку, або лист-відгук».

 

logo