Розрахунок очікуваної вартості товарів/послуг, щодо яких діє державне регулювання цін і тарифів

19 січня 2021
89
Середній бал: 5 із 5

Діяльність переважаючої більшості суб’єктів бюджетної сфери повинна супроводжуватися закупівлею необхідних товарів, робіт, послуг за державні кошти. Принцип державних закупівель – ефективність і економія. Запорукою цьому є оптимальне визначення очікуваної вартості при плануванні. У працівників державних організацій, зазвичай, немає власної зацікавленості в економії коштів. В кінцевому підсумку призводить до неефективного використання державних коштів. Тому фактор державного регулювання цін є обовязковим.

Замовник, щоб розрахувати очікувану вартість, множить необхідний обсяг на затверджену нормативно-правовим актом ціну (тариф).

ОВрег = V * Цтар,

де:

ОВрег — очікувана вартість закупівлі

V — кількість (обсяг)

Цтар — ціна (тариф) за одиницю товару/послуги, затверджена нормативно-правовим актом

Референтне ціноутворення під час державних закупівель

При закупівлі лікарських засобів використовують референтне ціноутворення.

Державне регулювання цін на деякі лікарські засоби під час здійснення державних закупівель та ті, що включені до визначеного МОЗ переліку лікарських засобів, відбувається шляхом встановлення граничних оптово-відпускних цін на них на основі цін на лікарські засоби, зареєстрованих в Республіці Польща, Словацькій Республіці, Чеській Республіці, Латвійській Республіці, Угорщині (референтні країни). Перелік таких лікарських засобів затверджено наказом № 1713. Він містить 23 міжнародні непатентовані назви (МНН) лікарських засобів.

Референтні ціни на лікарські засоби визначатимуться на основі даних, отриманих з офіційних джерел уповноважених державних органів референтних країн, з урахуванням ідентичних фармацевтичних характеристик лікарських засобів (МНН, форма випуску, дозування, кількість одиниць лікарської форми в упаковці). У разі відсутності таких даних референтна ціна визначатиметься з урахуванням фармацевтичної еквівалентності лікарських засобів, а саме за умови однакової молярної маси тієї самої діючої речовини в тій самій лікарській формі, відповідності вимогам тих самих або порівнянних стандартів та введення однаковим шляхом.

5 факторів, які впливають на розрахунок очікуваної вартості

Державне регулювання цін при закупівлі робіт: як розрахувати очікувану вартість

Визначення вартості проектних та проектно-вишукувальних робіт проводять з урахуванням видів та обсягів робіт, що планують закупити, відповідно до розробленої та затвердженої проектно-кошторисної  документації:  

logo