Додаткова угода до договору про закупівлю: зразок

13 червня 2022
8024
Середній бал: 5 із 5

Замовники мають право змінити істотні умови договору про закупівлю після його підписання тільки у випадках-виключеннях, передбачених частиною 5 статті 41 Закону № 922. Такі зміни оформлює додаткова угода до договору про закупівлю. Скачать зразок додаткової угоди до договору ви можете просто зараз зі статті.

 

⚡️ СПЕЦПРОЄКТ: ЗАКУПІВЛІ В ЧАС ВІЙНИ ⚡️

Після проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі замовник укладає з переможцем торгів договір про закупівлю.

Строки укладання договору різняться, тож у пригоді стануть статті:

 

 

А ось опублікувати укладений договір про закупівлю та додатки до нього замовнику слід протягом трьох робочих днів з дня укладення такого договору.

Після того, як договір було опубліковано розпочинається етап його виконання сторонами. Саме на цьому етапі може виникнути необхідність внесення змін до договору про закупівлю.

Увага! Замовнику заборонено змінювати істотні умови договору про закупівлю після того, як його підписали, й допоки сторони не виконали зобов’язання в повному обсязі. Винятки становлять тільки випадки, регламентовані частиною 5 статті 41 Закону про публічні закупівлі.

Повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та самі зміни необхідно оприлюднити в ЕСЗ протягом трьох робочих днів з дня внесення таких змін. Допоможе в роботі стаття «Як внести зміни до договору в Прозоро».

Щоб ви правильно склали додаток до договору про закупівлю, ми підготували для вас зразки додаткових угод. Вам залишилось тільки скачать та внести свої дані.

 

 

Зразок додаткової угоди

Відповідно  до статті 654 ЦК зміна договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту. Тобто додаткова угода до договору — це письмова домовленість двох сторін, спрямована на зміну цивільних прав та обов'язків у розумінні частини першої статті 626 ЦК.   

Оберіть і скачайте необхідний зразок додаткової угоди до договору в залежності від підстави зміни.

1) Замовник має право зменшити обсяг закупівлі на підставі пункту 1 частини 5 статті 41 Закону № 922. А саме, коли: зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника.

Додаткова угода про зменшення обсягу закупівлі

 

2) Ще однією законною підставою для внесення змін до істотних умов договору після його підписання є збільшення ціни до 10%. Щоб збільшити ціну за одиницю товару на 10%, необхідно виконати всі умови пункту 2 частини 5 статті 41 Закону про публічні закупівлі.

4 рішення, щоб запобігти підвищенню ціни у договорі на закупівлю електроенергії

 

Додаткова угода про зміну ціни за одиницю товару до 10 %
у разі коливання ціни на ринку

 

3) Замовник має право закупити за договором якісніший предмет закупівлі на підставі пункту 3 частини 5 статті 41 Закону № 922. Будьте уважні! Покращення якості предмета закупівлі, за умови що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю.

Додаткова угода про заміну товару з метою
покращення якості предмета закупівлі за Договором

 

4) Закон дозволяє продовжити строк виконання зобов’язань за договором на підставі пункту 4 частини 5 статті 41 Закону № 922. Тобто у випадку, коли продовження строку дії договору про закупівлю та строку виконання зобов’язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі обставин непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю.

Як діяти, якщо не встигаєте вчасно зареєструвати договір у Казначействі

Додаткова угода про продовження строку дії договору
та виконання зобов'язань щодо передачі товару

 

5) Змінити ціну в договорі про закупівлю в бік зменшення допустимо на підставі пункту 5 частини 5 статті 41 Закону № 922. А саме у випадку: погодження зміни ціни в договорі про закупівлю в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг), у тому числі у разі коливання ціни товару на ринку.

Закупівля послуги з розподілу природного газу: як обґрунтувати правильно

Додаткова угода про зміну ціни у бік зменшення

 

6)  Наступною підставою для правомірної зміни істотних умов договору є зміна ціни в договорі на підставі пункту 6 частини 5 статті 41 Закону № 922. А саме у випадку: зміни ціни в договорі про закупівлю у зв’язку зі зміною ставок податків і зборів та/або зміною умов щодо надання пільг з оподаткування — пропорційно до зміни таких ставок та/або пільг з оподаткування.

Додаткова угода про зміну ціни у зв’язку зі зміною ставок податків і зборів та/або зміною умов щодо надання пільг з оподаткування

 

Більше інформації про підстави для коригування умов договору дізнайтеся на порталі у статті «Зміна умов договору про закупівлю».

Крім представлених вище зразків додаткових угод до договору знадобляться в роботі:❤️ ХОЧУ СЕРТИФІКАТ ❤️

 

 

 

 

logo