Оголошення про проведення відкритих торгів: що врахувати замовнику

7 липня 2021
626
Середній бал: 5 із 5

Які вимоги висуваються до оголошення відкритих торгів 2021, у яких випадках можна отримати штраф і як цього уникнути? Швидко дізнатись відповіді на ці запитання та впевнено працювати в ЕСЗ допоможе наша стаття

При оголошенні відкритих торгів замовник має врахувати три правила. Про кожне з них поговоримо детальніше.

Правило № 1. Закупівля має проводитись відповідно до річного плану закупівель.

Це правило встановлює ч. 1 ст. 4 Закону № 922.

Перш ніж проводити будь-яку процедуру, спочатку потрібно її спланувати. Тому передусім необхідно визначити предмет закупівлі та його очікувану вартість. Далі слід оприлюднити цю потребу в річному плані закупівель (РП).  

Як запланувати закупівлі, щоб вчасно отримати потрібне

Вкажіть у РП, яка процедура закупівлі застосовується, у нашому випадку — процедура відкритих торгів.

Частина 2 статті 21 Закону № 922 регламентує, яку інформацію повинно містити оголошення про проведення відкритих торгів:

 оголошення про проведення відкритих торгів повинно містити наступну інформацію

Так, оголошення про проведення відкритих торгів (далі — оголошення) можна публікувати як тільки в річному плані з’являться дані щодо ваших відкритих торгів. І тут саме час виконати наступне правило.

Правило 2. Вчасне оприлюднення тендерної документації

Одночасно з оголошення про проведення відкритих торгів, в ЕСЗ необхідно оприлюднити тендерну документацію (далі — ТД), для цього слід заповнити відповідні поля в електронній системі закупівель. Так скеровує ч. 1 ст. 22 Закону № 922.

Важливо! Оприлюднення інформації про проведення відкритих торгів та ТД має відбуватись за наявності протокольного рішення тендерного комітету (ТК) або ж уповноваженої особи (УО). Пам’ятайте, що УО чи ТК повинні:

  • схвалити рішення щодо початку проведення процедури закупівлі відкритих торгів;
  • затвердити тендерну документацію.

УО, так само як і ТК, фіксує усі свої рішення в протоколах, із вказаними датами ухвалення рішення. (ч. 10 ст. 11, п. 4 розд. Х Закону № 922).

Остерігайтесь штрафів! Вчасно розміщайте інформацію про закупівлю. Адже за те що була неоприлюднена або ж була оприлюднена з порушенням строків інформація про закупівлю, службові, посадові та уповноважені особи замовника можуть бути оштрафовані на суму 1700 грн. Якщо ж вам такий штраф здається не таким вже й «кусючим», згадайте про ТД.
З оголошенням потрібно розміщати ще й її. І якщо строки оприлюднення ТД були порушені, то штраф буде значно більшим, а саме від 25 000 до 51 000 грн (згідно ст. 164-14 КпАП).

Відповідальність за порушення законодавства про закупівлі: як рахувати

Правило № 3. Інформація в оголошенні та ТД не має відрізнятися

Замовнику необхідно слідкувати за тим, щоб інформація в оголошенні не відрізнялася від зазначеної у тендерній документації.

Якщо це упустити, можна отримати претензію від учасника. А якщо не буде змоги усунути таке порушення, закупівлю доведеться відмінити.

Ось таких нескладних, але важливих правил маєте дотриматись при оголошенні відкритих торгів 2021.

Окрім того, не забувайте, що згідно з ч. 3 ст. 10 Закону № 922, в ЕСЗ необхідно оприлюднювати оголошення додатково англійською мовою, у випадках, коли очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну:

  • для товарів і послуг – 133 тис. євро;
  • для робіт – 5 150 тис. євро.

Щоб правильно визначити еквівалент, необхідно рахувати за офіційним курсом НБУ станом на момент оприлюднення оголошення.

Важливо не помилитись, адже алгоритм проведення відкритих торгів залежить від очікуваної вартості закупівлі, що зазначається в оголошенні. Правильно провести відкриті торги вам допоможуть консультації експертів:

logo