Протокол розгляду тендерних пропозицій: коли застосовувати

26 липня 2021
543
Середній бал: 5 із 5
експерт, консультантка з публічних закупівель, канд. екон. наук

Замовник проводить процедуру закупівлі і отримавши тендерні пропозиції має їх розглянути та прийняти необхідні рішення. Дії замовника на даному етапі закупівлі йому зрозумілі, але як і коли правильно їх оформити та яким документом зафіксувати розгляд тендерних пропозицій роз’яснює експерт.


Уповноважена особа під час організації та проведення процедури закупівлі повинна забезпечити об’єктивність та неупередженість процесу організації та проведення процедур закупівель в інтересах замовника. Усі свої рішення вона оформлює протоколом із зазначенням дати прийняття рішення, який нею підписується.

Як діяти, якщо учасник оскаржив рішення про відміну

Це стосується і розгляду тендерних пропозицій та відхилення учасників.

Відповідно до статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі —Закон) замовник повинен оприлюднити протокол розгляду тендерних пропозицій — протягом одного дня з дня його затвердження та інформацію про відхилення тендерної пропозиції — протягом одного дня з дня прийняття рішення про відхилення.

Однак, відкриті торги мають два алгоритми проведення. Це звичайні відкриті торги та  відкриті торги з публікацією оголошення англійською мовою, що застосовуються, коли вартість товарів та послуг перевищує 133 тис. євро, а робіт — 5150 тис. євро.

Для звичайних відкритих торгів спочатку відбувається аукціон і тільки потім замовник розглядає тендерні пропозиції учасників. Він має зафіксувати своє рішення щодо відхилення тендерних пропозицій учасників та оприлюднити інформацію про підстави їх відхилення. Закон не вимагає оприлюднювати протокол про таке рішення, а тільки інформацію. Водночас рішення уповноваженої особи, який їх приймає, мають бути оформлені протоколами. Стануть у пригоді зразки протоколів уповноваженої особи.

У звичайних відкритих торгах протокол розгляду тендерних пропозицій в алгоритмі дій замовника у законі не згадується, тож і не застосовується. Замовник може не розглядати усі тендерні пропозиції, адже якщо перша відповідає усім вимогам тендерної документації та Закону, він може приймати рішення про визначення учасника, що її подав, переможцем.

При цьому уповноважена особа все ж таки формує протокол розгляду тендерних пропозицій, щонайменше тої, що буде визначена переможною, оскільки вона приймає відповідне рішення на підставі розгляду. Якщо ж після розгляду тендерної пропозиції вона була відхилена, то таке рішення теж має бути зафіксовано у протоколі. Замовник може застосувати такий протокол як інформацію про відхилення тендерної пропозиції, оприлюднивши його в електронній системі закупівель. Водночас це не завжди є доцільним, адже протокол розгляду тендерних пропозицій 2021 може містити більше інформації ніж інформація про відхилення.

У відкритих торгах з публікацією англійською мовою замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність вимогам тендерної документації до проведення оцінки тендерних пропозицій у строк, що не перевищує 20 робочих днів. У цій ситуації замовник повинен розглянути усі тендерній пропозиції та прийняти рішення щодо допущення чи відхилення учасників.

Протокол розгляду тендерних пропозицій: коли застосовувати
Наталія Заєцьконсультант з публічних закупівель, канд. екон. наук, Київ
Пояснимо, що ж відмінного в алгоритмі відкритих торгів з публікацією англійською мовою від звичайних відкритих торгів

За результатами розгляду замовником в електронній системі закупівель, відповідно до статті 10 цього Закону, складає та оприлюднює протокол розгляду всіх тендерних пропозицій.

Інформація, що повинен містити протокол розгляду тендерних пропозицій, визначена у ч. 4 статті 28 Закону. При цьому він може містити й іншу інформацію.

Такий протокол замовником формується в електронній системі закупівель, і він може його звідти роздрукувати. Переглянути / друкувати протокол розгляду тендерних пропозицій з інформацією про підстави відхилення можна у форматі  PDF або HTML.

Протокол розгляду тендерних пропозицій

Як пройти тестування уповноважених осіб

Після оприлюднення замовником протоколу розгляду тендерних пропозицій електронною системою закупівель автоматично розсилаються повідомлення всім учасникам тендеру та оприлюднюється перелік учасників, тендерні пропозиції яких не відхилені згідно з цим Законом. Дата і час проведення електронного аукціону визначаються електронною системою автоматично, але не раніше ніж через п’ять днів після оприлюднення протоколу розгляду тендерних пропозицій.

Таким чином, в залежності від виду відкритих торгів, що проводить замовник він повинен орієнтуватися у тому, коли саме формувати протокол розгляду тендерних пропозицій.

Ви отримаєте ➡️Навчання у зручному онлайн-форматі ➡️ Відеолекції від провідних експертів ➡️Сертифікат про підвищення кваліфікації від Юридичного університету Ярослава Мудрого

logo