Тарифний розряд фахівця з публічних закупівель: визначаємо на прикладах

26 липня 2021
4482
Середній бал: 5 із 5

Якщо установа приймає рішення найняти в штат фахівця з публічних закупівель, виникає необхідність у встановленні певного тарифного розряду. При цьому обов’язково беруть до уваги категорію та умови оплати праці. Умови та розмір зарплатні для співробітників організацій з бюджетним фінансуванням встановлює КМУ. Щоб вам було простіше визначитися із правильним тарифним розрядом для фахівця, пропонуємо розглянути кілька прикладів. Ключові аспекти, які потрібно врахувати замовнику, — у статті.

Тарифний розряд для фахівця з публічних закупівель у закладі освіти

Уявімо ситуацію, коли потрібно ввести посаду фахівця з публічних закупівель до штатного розпису комунального закладу дошкільної освіти. Виникає питання, чи можна одразу встановити 10-ий розряд?

Щоб найти правильне рішення, звертаємося до постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298 (далі — Постанова 1298).

Справа у тому, що Інструкція про порядок обчислення зарплати працівників освіти, затверджена наказом Міносвіти від 15.04.1993 № 102, не містить інформації щодо тарифного розряду для такого фахівця.

Таким чином, потрібно зараховувати загальні посади професіоналів до тарифних розрядів з урахуванням категорії, вказаної у додатку 3 до Постанови № 1298. Згідно з цим документом, професіонали та фахівці отримують 6-9-й розряди за Єдиною тарифною сіткою. Для провідних професіоналів передбачені 7-10-й розряди.

⏰ Призупинення дії трудового договору під час війни: що треба знати

Тарифний розряд для фахівця з публічних закупівель установи соцзахисту населення

Бюджетна установа фінансується облбюджетом та підпорядковується управлінню соцзахисту обласної ради. У 2021 р. затвердили рішення про введення до штатного розпису посади «Фахівець з публічних закупівель І категорії». Щоб правильно визначити тарифний розряд для співробітника, необхідно керуватися категорією та умовами оплати праці установи певної галузі.

Умови та розмір оплати праці працівників бюджетних установ регламентуються КМУ (ст. 8 Закону № 108/95). Мова у даному прикладі йде про установу соціального захисту, тому потрібно застосувати умови оплати праці, передбачені КМУ у Постанові № 1298.

Тарифний розряд фахівця з публічних закупівель: визначаємо на прикладах
ЯРОСЛАВА ДУБРОВА,консультант з публічних закупівель, Київ
На уповноважену особу може чекати штраф за неправомірні зміни до істотних умов договору про закупівлю. А хто відповідатиме за зміни, якщо додаткову угоду підписує керівник чи юрист замовника? Чи потрібен протокол про зміни до договору? Хто оприлюднює зміни до договору?

Посади професіоналів, загальні для всіх бюджетних організацій (серед них і фахівця з публічних закупівель), слід зараховувати до тарифних розрядів з оглядом на категорію, вказану у додатку 3 до Постанови № 1298. Таким чином, професіонали та фахівці належать до 6-9-ого розряду за Єдиною тарифною сіткою. 7-10-й розряди призначені для провідних професіоналів.

Робимо висновок, що для фахівця з публічних закупівель І категорії установи соцзахисту населення слід встановити 9-ий тарифний розряд.

Якщо замовник планує кожного року проводити регулярні циклічні закупівлі, то Мінекономіки рекомендує ввести до штатного розпису окрему посаду/кілька посад для фахівця з публічних закупівель (лист від 10.04.2020 №3304-04/24218-06). Цей спеціаліст візьме на себе роль уповноваженої особи.

logo