Закуповуємо додаткові роботи чи послуги з поточного ремонту: на що звертати увагу

3 лютого 2021
767
Середній бал: 5 із 5
експерт, консультантка з публічних закупівель в будівництві, Київ

Замовники часто припускаються помилок під час закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг без конкурентного відбору. Але ми знаємо, як вберегтись від неприємностей. Щоб вас не звинуватили у застосуванні переговорної процедури закупівлі на умовах, не передбачених Законом, скористайтеся чотирма порадами від консультантка з публічних закупівель в будівництві

Закупівля додаткових робіт або послуг була і залишається затребуваною закупівлею, коли підрядник виконує роботи з нового будівництва, капітального ремонту, реконструкції, реставрації, а також послуги з поточного ремонту.

✔️ Додатковий обсяг товарів, робіт та послуг: як закуповувати

Попри наявність у замовника затвердженої проєктної документації при закупівлі робіт чи детально розробленого дефектного акта у разі закупівлі послуг з поточного ремонту, під час виконання підрядного договору часто виникає потреба у додаткових обсягах та⁄або видах робіт чи послуг, про які не йшлося в умовах раніше укладеного договору.

Закон № 922 передбачає можливість не застосовувати конкурентний відбір виконавця⁄надавача послуг, щоб закупити додаткові аналогічні роботи чи послуги, у тому числі послуги з поточного ремонту, якщо наявні визначені Законом № 922 умови.

Право закуповувати за Законом

Так, коли існують визначені пунктом 5 частини 7 статті 3 Закону № 922 умови, без застосування порядку проведення спрощених закупівель замовник має право закупити додаткові аналогічні роботи чи послуги, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тис. грн. та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини 1 статті 3 Закону № 922. У такому разі слід обов’язково оприлюднити в ЕСЗ звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Якщо ж вартість додаткових аналогічних робіт чи послуг дорівнює або перевищує вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини 1 статті 3 Закону № 922, замовник може як виняток застосувати переговорну процедуру, коли існують для цього умови, передбачені пунктом 5 частини 2 статті 40 Закону № 922.

Умови, за яких Закон № 922 дозволяє закупити додаткові аналогічні роботи чи послуги без застосування порядку проведення спрощених закупівель та за переговорною процедурою, майже однакові. Процитуємо їх.

Важливе із Закону № 922

Пункт 5 частини 7 статті 3 Закону № 922


«якщо після укладення договору про закупівлю у замовника виникла необхідність закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника. Можливість і умови таких додаткових робіт чи послуг можуть бути передбачені в основному договорі про закупівлю, який укладений за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури. Закупівля додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50% ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури».


Пункт 5 частини 2 статті 40 Закону № 922


«якщо після укладення договору про закупівлю у замовника виникла необхідність у закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника. Можливість і умови таких додаткових робіт чи послуг можуть бути передбачені в основному договорі про закупівлю, який укладений за результатами проведення тендера. Закупівля додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50% ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення тендеру».

Отже, щоб закупити додаткові аналогічні роботи чи послуги без конкурентного відбору, потрібне підтвердження наявності шести умов.

Також зверніть увагу на важливі моменти, що виникають у разі закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг відповідно до умов, які передбачає Закон № 922.

► 4 аспекти для практики, які вбережуть від помилок і звинувачень ◀

logo