Довідка про підприємство: зразок

14 вересня 2021
511
Середній бал: 5 із 5
експерт, адвокатка зі спорів з контролюючими органами, консультантка з закупівель

Відповідно до приписів ч. 3 ст. 22 Закону № 922, за потреби, замовник може включити до ТД й іншу інформацію. Наприклад, вимогу надати довідку про підприємство. З’ясуймо, що це за довідка. Чому її використання може піти як на користь замовнику, так і створити проблеми?

Зразки документів для вас:

Для чого потрібна довідка про постачальника

Встановлювати вимогу надати довідку про підприємство або, як її ще називають, «довідку про постачальника» потрібно дуже обережно. Так, у ч. 4 ст. 22 Закону № 922 передбачено, що тендерна документація (далі — ТД), зокрема, не повинна містити вимоги щодо документального підтвердження інформації, якщо вона є у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.

⚡️ Як застосовувати ч.3 ст. 631 ЦК у договорах про закупівлю

Тобто де-юре вимагати довідку про підприємство замовник не повинен. Втім, є певні фактичні обставини, які можуть спонукати замовників все ж вимагати таку довідку.

Так, все ще є підприємства, які мають однакову організаційну-правову форму (ПП, ТОВ) та назву. Наприклад: ТОВ «УЧАСНИК». В цьому випадку надання відомостей про код ЄДРПОУ учасника, допоможе замовнику перевірити відомості про підприємство у відкритих реєстрах.

Також в Україні є багато повних тезок (коли збігаються повністю ПІБ). За таких обставин, щоб визначити те, чи дійсно певну посадову особу учасника було притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією (або для того щоб перевірити інші важливі відомості про учасника, або його посадову особу), потрібно знати ІПН такої особи. Але не всі відриті реєстри містять відомості про ІПН фізичних осіб, тому замовник і змушений вимагати такі дані від учасників, за потреби.

Ще один нюанс, деякі підприємства мають одну юридичну (наприклад, за адресою одного з власників підприємства) і зовсім іншу – фактичну, так звану «поштову» адресу. В цьому випадку «поштова» адреса у відкритих реєстрах не вказується.

 

Форма довідки, яка містить інформацію про учасника закупівлі

Замовник може запропонувати учасникам надати довідку у вільній формі. Разом із тим у випадку, коли замовник сформує свій зразок, він зможе проконтролювати, те, чи вся необхідна інформація буде викладена учасником.

Варто пам’ятати, що на практиці виникають запитання щодо того, чи скан оригіналу, чи копії надавати. Тому вимогу про надання скану/оригіналу довідки потрібно вказати у ТД.

Зразок довідки про підприємство

Довідка про підприємствоСКАЧАТИ

Замовники можуть модифікувати цей зразок для власних потреб. Втім, щоб мінімізувати ймовірність отримати звинувачення у дискримінаційних вимогах, потрібно пояснити у ТД, навіщо така довідка вимагається. Зокрема, вказати на те, що замовник хоче одразу з’ясувати та відкинути всі підприємства з однаковою назвою та тезок посадових осіб, які не відповідають ознакам належного учасника.

logo