Критерій пріоритету в закупівлях для підтримки місцевих виробників

15 лютого 2021
21
Середній бал: 5 із 5

На сьогодні державні установи та підприємства мають можливість під час здійснення закупівель застосовувати нецінові критерії для оцінки тендерних пропозицій, зокрема встановлювати такі критерії як: наявність власних виробничих потужностей, використання місцевих ресурсів,  екологічні  характеристики.

Тестування упов­новажених осіб — 2021: коли, як і скільки

Критерій пріоритету в закупівлях для підтримки місцевих виробників

Однак, наразі ці критерії є рекомендаційними і, на жаль, не завжди використовуються замовниками.  Про це повідомив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Він зазначив, що треба працювати над тим, щоб нецінові критерії, які дозволяють отримувати українським виробникам перевагу, стали обов'язковими. При цьому не слід забувати про те, що Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС і отримала багато преференції.  Тому наша позиція має бути відповідальною і збалансованою.

На даний час Україною застосовується 28 заходів торговельного захисту (у тому числі 25 антидемпінгових та 3 спеціальні заходи) щодо імпорту товарів  потенційною вартістю понад 16,7 млрд.грн.

За матеріалами Мінекономіки

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.  

logo