Для досудового врегулювання спору можна використовувати медіацію

20 грудня 2021
691
Середній бал: 5 із 5

Медіація — позасудова добровільна, конфіденційна, структурована процедура, під час якої сторони за допомогою медіатора намагаються запобігти виникненню або врегулювати конфлікт чи спір, зокрема трудовий, господарський, адміністративний, шляхом переговорів.

Гарантійні строки в договорах про закупівлю товарів

Для досудового врегулювання спору можна використовувати медіацію

Законодавець визначив правові засади та порядок проведення медіації як позасудової процедури врегулювання конфлікту (спору), принципи медіації, статус медіатора, вимоги до його підготовки та інші питання, пов’язані з цією процедурою. Нові законодавчі норми набрали чинності 15 грудня.

Також медіацію сторони можуть застосувати й тоді, коли судяться. Якщо сторони за результатами медіації домовляться про укладення мирової угоди, відмову позивача від позову або відповідач визнає позов досягнутим, стороні — платнику судового збору повернуть 60% судового збору, сплаченого під час подання позову, відповідної апеляційної чи касаційної скарги.

Джерело: Закон України «Про медіацію» від 16.11.2021 № 1875-IXУВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на розсилку від порталу «Держзакупівлі» та читайте важливі новини першими.

logo