Із 01.01 2022 стартувала кампанія декларування доходів громадянами за 2021 рік

6 січня 2022
1320
Середній бал: 5 із 5

Із 01.01 2022 стартувала кампанія декларування доходів громадянами за 2021 рік

Як УО має організувати свою роботу на початку 2022 року

Конституційний обов’язок громадян за частиною 2 статті 67 Конституції України — це щороку подавати декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік.

Із 01.01 2022 розпочалася кампанія декларування доходів громадянами за 2021 рік. Відтак річну податкову декларацію про доходи за минулий рік за новою формою зобов’язані заповнити і подати до 01.05.2022 громадяни, котрі отримали доходи, з яких торік не сплатили ПДФО.

Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:

  • під час отримання доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносять, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення тощо;
  • під час отримання від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але яких не звільнили від оподаткування. До таких доходів відносять, зокрема, операції з інвестиційними активами;
  • під час отримання іноземних доходів;
  • та в інших випадках передбачених законодавством, зокрема, під час отримання у власність майна за рішенням суду.

Обов’язок щодо подання податкової декларації вважають виконаним і податкову декларацію платник не подає, якщо отримував доходи тільки:

  • від податкових агентів, які не включають до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
  • від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розділом ІV Податкового кодексу України (ПК);
  • від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розділу IV ПК не оподатковують, оподатковують за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів сплатили податок відповідно до розділу IV ПК;
  • у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковують за нульовою ставкою податку та/або з яких сплатили податок відповідно до пункту 174.3 ПК.

За вибором платника декларацію можна подати за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або електронно.

За інформацією ГУ ДПС у Дніпропетровській області

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на розсилку від порталу «Держзакупівлі» та читайте важливі новини першими.

logo