Визначати акт як регуляторний — компетенція ДРС

14 січня 2022
1078
Середній бал: 5 із 5

Верховний Суд України у своїй постанові від 10.12.2021 у справі № 0940/2301/18 надав висновок, що рішення ОМС про встановлення місцевих податків і зборів не вважаються регуляторними актами.

11 підказок, як правильно скласти протокол уповноваженої особи

Визначати акт як регуляторний — компетенція ДРС

Договір про закупівлюСкачати зразок

Йшлося про 2018 рік, коли за приписами Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» до рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів вимоги Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» не застосовувались і, відповідно, сільська рада не була зобов’язана дотримуватися обов’язкової регуляторної процедури під час розробки та прийняття спірного рішення про встановлення місцевих податків і зборів.

ДРС роз’яснює, що відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» рішення ОМС про встановлення місцевих податків і зборів мають ознаки регуляторних актів, оскільки спрямовані на правове регулювання господарських відносин. Сама лише постанова Верховного Суду, прийнята стосовно конкретного рішення, вважається оціночним твердженням. Висновок про віднесення конкретного проєкту акта до категорії регуляторних може сформувати лише уповноважений орган — Державна регуляторна служба України, зазначило відомство на своєму офіційному вебсайті.

 

Джерело:  офіційний вебсайт Державної регуляторної служби УкраїниУВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на розсилку від порталу «Держзакупівлі» та читайте важливі новини першими.

logo