Зміни у Технічному регламенті радіообладнання

9 травня 2022
134
Середній бал: 5 із 5

Зміни у Технічному регламенті радіообладнання

Забрати ПОДАРУНОК за тел.: ⭐️0 800 21 12 20⭐️
КМУ вніс зміни до власної постанови від 24.05.2017 № 355, що затверджує Технічний регламент радіообладнання (далі  Технічний регламент).

Нагадаємо, що Технічний регламент встановлює вимоги до радіообладнання, яке надається на ринку та вводиться в експлуатацію в Україні незалежно від форми постачання.

Зміни до Технічного регламенту передбачають, зокрема, що виробники до введення в обіг радіообладнання повинні подати до регуляторного органу повідомлення про типи радіообладнання, які мають низький рівень відповідності суттєвим вимогам, для реєстрації такого радіообладнання в реєстрі радіообладнання та випромінювальних пристроїв. Регуляторний орган надає кожному зареєстрованому типу радіообладнання реєстраційний номер, який виробники повинні наносити на радіообладнання, яке вводиться в обіг, починаючи з 12.06.2018.

У разі наявності вимог щодо присвоєння радіочастоти для радіообладнання виробник зобов’язаний зазначати інформацію, визначену регуляторним органом, у товаросупровідній документації або на упаковці, або у декларації про відповідність.

Узагальнені умови для застосування радіообладнання та випромінювальних пристроїв регуляторний орган схвалює та оприлюднює на електронній регуляторній платформі.

Регуляторний орган може визначити нормативно-правовими актами інші прийнятні способи інформування споживачів (користувачів) радіообладнання про умови, необхідні для присвоєння споживачами (користувачами) радіочастоти для радіообладнання, дотримання засад загальної авторизації відповідно до Закону України «Про електронні комунікації» від 16.12.2020 № 1089-IX, а також інших аспектів, пов’язаних із суттєвими вимогами.

Національні стандарти у сфері електронних комунікацій та радіочастотного спектра приймає національний орган із стандартизації. Перелік національних стандартів для цілей застосування Технічного регламенту затверджують та оприлюднюють відповідно до закону. До переліку національних стандартів включають тільки ті, що є ідентичні стандартам Європейського інституту телекомунікаційних стандартів та прийняті виключно методом перекладу державною мовою.

Відповідність радіообладнання стандартам, які включені до переліку національних стандартів, або їх частинам надає презумпцію відповідності такого радіообладнання суттєвим вимогам, які охоплюються такими стандартами або їх частинами.

Джерело: постанова КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 р. № 355» від 03.05.2022 № 517

Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу.
Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила.
Для вас є підтримка від редакції — до 6-ти місяців безплатного доступу до електронного журналу "Держзакупівлі", а також до

експертно-правової системи «Expertus: Держзакупівлі»

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте ⭐️0 800 21 12 20⭐️(дзвінки безплатні).
Будьмо на зв’язку щодня!

logo