Мінфін пояснив, за якими видатками відшкодовувати комунальному підприємству різницю між цінами та тарифами

13 травня 2022
266
Середній бал: 5 із 5

Мінфін нагадав, що бюджетне законодавство не передбачає окремого напряму проведення видатків органами місцевого самоврядування на відшкодування різниці в тарифах.

Мінфін пояснив, за якими видатками відшкодовувати комунальному підприємству різницю між цінами та тарифами

Отримайте акційну пропопозицію ✔️0 800 21 12 20✔️

Однак у місцевих бюджетах можуть передбачати кошти на інші програми, пов'язані з виконанням власних повноважень, затверджені місцевою радою за законом (п. 21 ч. 1 ст. 91 БК).

До власних (самоврядних) повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад віднесено встановлення в порядку і межах, визначених законодавством:

  Щоб відобразити видатки місцевих бюджетів на виконання бюджетних програм головного розпорядника коштів, які він виконуватиме у бюджетному періоді відповідно до наданих йому повноважень, використовують Типову програмну класифікацію видатків та кредитування місцевого бюджету, затверджену наказом Мінфіну від 20.09.2017 № 793 (далі – ТПКВК МБ).

  Видатки на відшкодування різниці між встановленим розміром цін/тарифів на житлово-комунальні послуги та економічно обґрунтованими витратами на виробництво цих послуг відображають за кодом 6071 «Відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на житлово-комунальні послуги, що затверджувалися або погоджувалися рішенням місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування, та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво (надання)», який передбачає ТПКВК МБ.

  Джерело: лист Мінфіну від 29.04.2022 № 47030-09/259-ЗПІ/212

  Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу.
  Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила.
  Для вас є підтримка від редакції — до 6-ти місяців безплатного доступу до електронного журналу "Держзакупівлі", а також до

  експертно-правової системи «Expertus: Держзакупівлі»

  Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте ⭐️0 800 21 12 20⭐️(дзвінки безплатні).
  Будьмо на зв’язку щодня!

  logo