Чи змінювати договір про закупівлю в умовах воєнного стану у разі зміни курсу іноземної валюти

16 травня 2022
1057
Середній бал: 5 із 5

Чи змінювати договір про закупівлю в умовах воєнного стану у разі зміни курсу іноземної валюти

Хочу знати

Підставами змінити умови договору про закупівлю є зміна встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміна курсу іноземної валюти, зміна біржових котирувань або показників Platts, ARGUS регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовують у договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни. Таке право дає замовнику пункт 7 частини 5 статті 41 Закону № 922.

В умовах воєнного стану замовники найчастіше застосовують цю норму у разі зміни курсу іноземної валюти.

Чи змінювати договір про закупівлю в умовах воєнного стану у разі зміни курсу іноземної валюти УВАГА Порядок зміни ціни, коли змінився саме курс валюти, має передбачати договір про закупівлю

Зважайте у цьому випадку на головне правило для зміни умов договору: цю підставу можна застосовувати лише щодо предметів закупівель з іноземною складовою або іноземного походження.

До того ж якщо предмет закупівлі містить іноземну складову, можна застосувати зміну курсу валют тільки до тієї частини, що має іноземне походження. Тому договір про закупівлю має містити формулу розрахунку застосування зміни курсу валют до складової іноземного походження.

Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу.
Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила.
Для вас є підтримка від редакції — до 6-ти місяців безплатного доступу до електронного журналу "Держзакупівлі", а також до

експертно-правової системи «Expertus: Держзакупівлі»

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте ⭐️0 800 21 12 20⭐️(дзвінки безплатні).
Будьмо на зв’язку щодня!

logo