Які вимоги встановлювати у тендерних документах з огляду на закриті держреєстри — позиція Голови АМКУ

17 травня 2022
1560
Середній бал: 5 із 5

Голова АМКУ Ольга Піщанська під час прямого ефіру пояснила, позицію органу оскарження щодо вимог надати документальне підтвердження відсутності підстав для відхилення за статтею 17 Закону № 922, які замовники установлюють у тендерній документації, попри закриті держреєстри у воєнний час.

Які вимоги встановлювати у тендерних документах з огляду на закриті держреєстри — позиція Голови АМКУ

Зразок тендерної документації щодо проведення відкритих торгів

Ольга Піщанська зазначила: «Війна змінила дуже багато. Є закриті державні реєстри на сьогодні. До них немає доступу. Як наслідок, учасники процедур не можуть брати витяги з реєстрів для підтвердження можливості участі, для підтвердження відсутності підстав, визначених статтею 17 Закону України.

Замовники іноді цей факт не беруть до уваги і продовжують в своїх тендерних документаціях встановлювати вимоги надання саме витягів. Тобто встановлюється вимога, яка унеможливлює виконання умов тендерної документації.

Це ситуація — я не можу сказати, що вона типова. У нас є скарги в цій ситуації, коли учасники закупівлі не змогли надати такі витяги і були відхилені.

У такому випадку Комітет і Колегія під час розгляду скарг дотримуються положень закону, у т. ч. в частині розгляду питань щодо дотримання учасниками вимог. Тобто якщо є така вимога тендерної документації, вона не була виконана, не була оскаржена, ми приймаємо рішення, що відхилення було виконане правомочно.

…Ми погоджуємося з тим, що замовник ще на стадії формування своєї тендерної документації має це враховувати. Він має враховувати неможливість виконання цієї умови.

…Рекомендації для замовника, якщо він взагалі бажає, щоб ця закупівля відбулася, враховувати, що реєстри закриті і можливість отримання суб’єктами господарювання будь-яких витягів відсутня. Тобто у нас стає процедура закупівлі неможлива до виконання, тому що кожен учасник процедури не в змозі виконати цю умову».

Із відповіді голови АМКУ Ольга Піщанська на запитання під час прямого ефіру #Together4Victory КШЕ.

Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу.
Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила.
Для вас є підтримка від редакції — до 6-ти місяців безплатного доступу до електронного журналу "Держзакупівлі", а також до

експертно-правової системи «Expertus: Держзакупівлі»

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте ⭐️0 800 21 12 20⭐️(дзвінки безплатні).
Будьмо на зв’язку щодня!

logo