Через війну не встигли провести процедуру закупівлі, а угоду на 20% вичерпали - що робити

18 травня 2022
1815
Середній бал: 5 із 5

Замовник наприкінці грудня минулого року продовжив дію договору про закупівлю товару на 20%. Строк дії договору спливає 31 березня 2022 року. Утім завершити відкриті торги не вдалося — завадила розпочата росією війна. Що робити?

Через війну не встигли провести процедуру закупівлі, а угоду на 20% вичерпали - що робити

Отримайте акційну пропопозицію ✔️0 800 21 12 20✔️

Передусім радимо задокументувати ситуацію, що склалася, а вже потім за потреби проводити нову закупівлю. Пояснимо чому.

Законодавець дозволяє замовникам продовжити дію договору про закупівлю на строк, достатній, щоб провести процедуру закупівлі/спрощену закупівлю на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20% суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, якщо видатки на досягнення цієї цілі затверджені в установленому порядку (ч. 6 ст. 41 Закону № 922). Тож замовники за потреби наприкінці року можуть продовжити договір про закупівлю, дія якого не завершилася. Однак лише тоді, коли дотримають всі умови, які законодавець встановив в частині 6 статті 41 Закону № 922.

До умов ►►►

Війна змінила чимало планів. Скажімо, певні закупівлі стали неактуальними і з’явилися більш нагальні потреби. Додалося й перешкод, які завадили завершити розпочате. Наприклад, переможець торгів призупинив свою діяльність або ж він готовий постачати куплене, але лише в мирних умовах.У будь-якому разі замовнику потрібні докази цих обставин.

Тож, якщо завершити торги результативно замовнику не вдалося, варто протокольно зафіксувати усі:

  • дії щодо проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі на початку року;
  • причини, через які не змогли таку закупівлю завершити.

    Чи є обов’язок оприлюднювати такий протокол в ЕСЗ?

    Надалі, якщо потреба в предметі закупівлі залишається актуальною, щоб забезпечити її, поки діє воєнний стан, замовник може внести таку закупівлю до переліку і провести її за постановою КМУ «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169.

    Зважте також на обов’язок замовника прозвітувати про виконання продовженого договору, коли завершується його строк дії і сторони виконали договірні зобов’язання. У цьому випадку впродовж 20 робочих днів з дня закінчення строку дії договору про закупівлю (тобто у цій ситуації з 31 березня) і за умови його виконання сторонами, слід оприлюднити в ЕСЗ звіт про виконання договору про закупівлю.

    logo