Як провести закупівлі на рік на суму до 50 тисяч в умовах воєнного стану

24 травня 2022
690
Середній бал: 5 із 5

Як замовнику закуповувати на рік на суму до 50 тис грн?

Як провести закупівлі на рік на суму до 50 тисяч в умовах воєнного стану

Отримайте акційну пропопозицію ✔️0 800 21 12 20✔️

Порядок закупівель в умовах воєнного воєнного стану визначає КМУ «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169 (далі – Постанова № 169).

Відповідно до підпункту 1 пункту 1 Постанови № 169 в умовах воєнного стану замовник може здійснювати публічні закупівлі, вартість яких не перевищує 50 тис. гривень, з використанням електронної системи закупівель, у тому числі з використанням електронних каталогів. У разі здійснення закупівель, вартість яких не перевищує 50 тис. гривень, без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково дотримується принципів здійснення публічних закупівель, не вносить інформацію про такі закупівлі до річного плану та не оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель Отже, Постанова № 169 передбачає два способи проведення публічних закупівель, вартість яких до 50 тисяч грн. Замовник може провести закупівлю на суму до 50 тис. грн із використанням ЕСЗ, зокрема е-каталогів. Також для закупівлі на суму до 50 тис. грн замовник може не використовувати ЕСЗ, якщо дотримує принципів публічних закупівель.

Для таких закупівель не потрібно:

  • вносити інформацію до річного плану закупівель;
  • оприлюднювати в ЕСЗ звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ.

Вартість закупівлі замовник визначає на момент, коли її проводить, з огляду на наявну поточну потребу.

Переліки та обсяги закупівель товарів, робіт і послуг у умовах воєнного стану замовники самостійно визначають своїми рішеннями. До них зараховують і закупівлі, вартість яких не перевищує 50 тис. грн.

Отже, замовник наразі, щоб задовольнити потребу в закупівлі товарів, робіт, послуг, актуальну в умовах воєнного стану може провести закупівлю, керюючись Постановою № 169. Надалі, коли воєнний стан буде скасований чи припинений, замовник зможе дозакупити решту обсягу вже із застосуванням вимог Закону України «Про публічні закупівлі».

logo