Чи можна змінити строк дії договору, щоб оприлюднити звіт про його виконання

25 травня 2022
590
Середній бал: 5 із 5

Зобов’язання за договором про закупівлю сторони виконали, але через війну УО не встигла оприлюднити звіт про виконання договору про закупівлю впродовж 20 робочих днів. Строк дії договору — 31.12.2022. УО збирається в декретну відпустку і хотіла б нині завершити свої закупівлі сама. Щоб УО змогла у червні прозвітувати про виконаний договір, чи можна додатковою угодою за згодою сторін змінити строк дії договору?

Чи можна змінити строк дії договору, щоб оприлюднити звіт про його виконання

Відповідаємо.

Закон № 922 не передбачає можливості для зміни строку дії договору про закупівлю у такому випадку.

З-поміж інформації про закупівлю, яку замовник самостійно оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та Законом № 922, є звіт про виконання договору про закупівлю. Його замовник має оприлюднити протягом 20 робочих днів з дня:

  • виконання сторонами договору про закупівлю; або
  • закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами; або
  • розірвання договору про закупівлю (п. 12 ч. 1 ст. 10 Закону № 922).

    Тобто обов’язок оприлюднити звіт у замовника виникає, коли настає будь-яка з цих подій.

    У нашій ситуації з моменту, коли сторони виконали зобов’язання за договором, минуло більше ніж 20 днів. Тому виконати вимогу Закону № 922 і оприлюднити звіт про виконання договору про закупівлю справді можна лише протягом 20 робочих днів з дня закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови, якщо сторони його виконали. Якщо договір діє до 31.12.2022, то й відлік строку для оприлюднення звіту починається з 01.01.2023.

    Чи можна змінити строк дії договору про закупівлю? Проаналізуємо законодавчі норми ►►►

    logo