КМУ відтермінував обов'язок використовувати електронний підпис на захищеному носії

27 травня 2022
271
Середній бал: 5 із 5

На період воєнного стану на території України та протягом шести місяців з дня його припинення чи скасування користувачі електронних довірчих послуг можуть використовувати електронні підписи чи печатки без відомостей про те, що особистий ключ зберігається в засобі кваліфікованого електронного підпису чи печатки.

КМУ відтермінував обов'язок використовувати електронний підпис на захищеному носії

☝️ Новий порядок закупівель в умовах воєнного стану

Відтак впродовж цього періоду й надалі можлива електронна взаємодія, електронна ідентифікація та автентифікація фізичних, юридичних осіб і представників юросіб у випадку, якщо законодавство вимагає використовувати лише КЕП чи кваліфіковані печатки (засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки, кваліфікованих електронних довірчих послуг) або засоби електронної ідентифікації з високим рівнем довіри.

Виняток із цієї норми становлять правочини, які вчинені в електронній формі та підлягають нотаріальному посвідченню та/або держреєстрації в установлених випадках.

Також на цей період КМУ продовжив можливість формувати нові сертифікати раніше засвідчених відкритих ключів автоматично без особистої присутності користувачів.

Зважте на обмеження: сукупний строк дії раніше сформованого сертифіката та нового сертифіката не повинен перевищувати три роки, а строк дії нового сертифіката користувача електронних довірчих послуг не повинен перевищувати строку дії власного кваліфікованого сертифіката відкритого ключа надавача електронних довірчих послуг.

Отже, користувачі електронних довірчих послуг 1 червня 2022 року можуть продовжувати використовувати удосконалені підписи, що базуються на кваліфікованих сертифікатах, для електронної взаємодії фізичних та юридичних осіб, а також автентифікації в держсистемах.

Джерело: постанова КМУ «Про внесення змін до постанови КабінетуМіністрів України від 17 березня 2022 р. № 300» від 24.05.2022 № 617

logo