Щорічне підтвердження інформації про кінцевих бенефіціарних власників

28 червня 2022
1237
Середній бал: 5 із 5

Закон № 755 зобов’язує юросіб щороку підтверджувати відомості про КБВ з наступного року після їх держреєстрації протягом 14 календарних днів.

  • заяву про підтвердження відомостей про КБВ (форма 6);
  • структуру власності за формою та змістом згідно із законодавством;
  • витяг, виписку із торговельного, банківського, судового реєстру чи інший документ, що підтверджує реєстрацію юрособи-нерезидента у країні її місцезнаходження — якщо засновником юридичної особи є юрособа-нерезидент;
  • нотаріально завірену копію документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юрособи, — для фізособи-нерезидента і для фізособи-резидента — якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру (ст. 17-1 Закону № 755).

Коли юрособи мають вперше підтвердити інформацію про КБВ? Мін’юст зазначив, що насамперед слід оновити відомості про КБВ у ЄДР на виконання вимоги з пункту 4 розділу X Закону № 361. Нагадаємо, тепер це потрібно зробити до 11.07.2022. І лише після цього щорічно підтверджувати відповідну інформацію згідно зі статтею 17-1 Закону № 755.

З огляду на це процес щорічного підтвердження відомостей про КБВ згідно зі статтею 17-1 Закону № 755 має розпочатися після того, як завершиться процедура оновлення цих відомостей. Тобто починаючи з 2023 року.

Що юрособи мають встигнути зробити до цього часу ►►►

logo