Як прописати вимоги до формату обсягів предмета закупівлі та пакування

7 липня 2022
513
Середній бал: 5 із 5

Замовник закуповує паперові рушники для рук за кодом ДК 021:2015 — 33760000-5 Туалетний папір, носові хустинки, рушники для рук і серветки, номенклатурна позиція — 33763000-6 Паперові рушники для рук.

Як прописати вимоги до формату обсягів предмета закупівлі та пакування

❤️ ХОЧУ СЕРТИФІКАТ ❤️

Такі рушники бувають одношарові, двошарові та трьохшарові. Їх можуть пакувати рулоном або листами у пачці. Якщо придбавати рулон, можна орієнтуватися на кількість відривів — 50, 100, 200 і більше. Якщо придбавати пачку — на кількість листів у пачці.

Рушники іноді упаковують по декілька рулонів у пачці. Це й може ввести в оману. Скажімо, замовник встановлює вимогу: «чотири рулони у пачці двошарових рушників у кількості відривів не менше 200». Проте у підсумку пачка, де таких самих рушників буде 6, 8 чи 12, обійдеться дешевше.

Тож немає сенсу обмежувати кількість рулонів у пачці. Можна встановити вимогу з:

 • характеристикою паперового рушника — двошаровий;
 • кількістю відривів — не менше 200 у рулоні, але загальною кількістю — не менше 20 000.

  У цьому випадку замовник закупить 100 рулонів паперових рушників.

  Технічні умови у ТД — обов’язкові, доцільні, можливі та заборонені

  Останнє обмеження варто проаналізувати з точки зору потреби.

  Рулон з кількістю відривів у 1000 може коштувати дешевше. Тому не варто обмежувати граничну межу кількості відривів. Проте буває, що така кількість відривів робить рулон непридатним для використання, наприклад, такий розмір рулону не може поміститися у блоці видачі рушників. У такому разі — обмеження доречне. Можете прописати, що кількість відривів у рулоні — не менше 200, але не більше 300.

  Не забувайте, що альтернативою рулону є пачка. Не дискримінуйте учасників за формою паперових рушників. Адже головна мета закупівлі — забезпечити потребу у рушниках.

  Пропишіть, наприклад, так:

  «паперові двошарові рушники у рулонах або пачках у кількості не менше 200 відривів або листів, відповідно, загальним обсягом не менше 20 000».

   

  logo