Як правильно закуповувати шкільні автобуси: рекомендації від АМКУ

4 червня 2021
63
Середній бал: 5 із 5

Єдиним нормативним документом, який регулює параметри шкільних автобусів, є національний стандарт ДСТУ 7013:2009 «Автобуси спеціалізовані для перевезення школярів. Технічні вимоги».

Як правильно закуповувати шкільні автобуси: рекомендації від АМКУ

Врахуйте нові правила організація харчування в закладах освіти та відпочинку

Але АМКУ помітили, що при даному виді закупівель замовники дуже часто встановлюють додаткові критерії до продукції, не передбачені даним стандартом. Зокрема, «Висота», «Об’єм двигуна», «Тип дверей», «Тип кузова», «Кількість кнопок для вмикання звукової сигналізації» автобуса тощо. Частина пропозиції одразу відсіюється, не підпадаючи під необхідні умови.

Тобто окремим виробникам шкільних автобусів замовники надавали конкурентні переваги.

У зв’язку з цим АМКУ надав МОН рекомендації щодо розробки відповідних типових критеріїв, аби не допустити встановлення в технічній специфікації до закупівлі шкільних автобусів вимог, не передбачених національними стандартами.

МОН має довести цю інформацію до замовників. А вони повинні врахувати її під час формування вимог до предмета закупівлі.

За матеріалами АМКУ

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими. 

logo