Що змінилося у випадках незастосування спрощеної закупівлі

26 липня 2021
43
Середній бал: 5 із 5

Що змінилося у випадках незастосування спрощеної закупівлі


Після набрання чинності змін до Закону про публічні закупівлі зазнала оновлень і частина 7 статті 3 Закону № 922, що дозволяє замовникам придбавати товари, роботи і послуги, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тис. грн та є меншою за порогову вартість для процедур закупівель, без застосування порядку проведення спрощених закупівель.

Замовник тепер може застосувати пункт 1 цієї норми, аби придбати потрібне без проведення спрощених закупівель, коли через відсутність учасників двічі відмінена спрощена закупівля частково (за лотом). Предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, вимоги до учасника не повинні відрізнятися від тих, що визначив замовник в оголошенні про спрощену закупівлю.

Тож після двох відмін спрощеної закупівлі за одним і тим самим лотом маєте право укласти договір безпосередньо з обраним контрагентом.

Суворішими стали вимоги абзацу 4 пункту 2 — за відсутності конкуренції з технічних причин придбати товари, роботи і послуги без застосування порядку спрощених закупівель замовник тепер може лише тоді, коли документально підтвердить таку відсутність конкуренції.

✍ Як документально підтвердити відсутність конкуренції з технічних причин

Доповнення пункту 5 суто технічне — законодавець виправив допущену раніше помилку і тепер у цій нормі йдеться про спрощену закупівлю, а не про спрощену процедуру. А саме, можливість придбати товари, роботи і послуги без застосування порядку спрощених закупівель, якщо після укладення договору про закупівлю у замовника виникла необхідність закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника. Можливість і умови таких додаткових робіт чи послуг можуть бути передбачені в основному договорі про закупівлю, який укладений за результатами проведення тендеру/спрощеної закупівлі. Закупівля додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50% ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення тендеру/спрощеної закупівлі.

Нове формулювання пункту 8 цієї норми знімає зайві вагання в замовника, який вирішив напряму закупити потрібне в підприємств громадських організацій осіб з інвалідністю. Відтак замовник має право придбавати товари, роботи і послуги без застосування порядку спрощених закупівель у підприємства або організації, що:

  • засноване(а) громадською організацією осіб з інвалідністю;
  • отримало(а) дозвіл на право користування пільгами з оподаткування відповідно до законодавства.

Оксана Соколова

шеф-редактор MCFR Держзакупівлі

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.  

logo