Мінекономіки підтримало рекомендації щодо закупівель послуг з харчування у закладах освіти запропоновані АМКУ

6 вересня 2021
30
Середній бал: 5 із 5

31 серпня Міністерство економіки України повідомило, що опрацювало рекомендації, які були надані Антимонопольним комітетом України, щодо контролю за дотриманням законодавства про захист конкуренції на ринках їдалень, кейтерингу і постачання продуктів під час публічних закупівель для закладів освіти.

Організація закупівлі харчування в закладах освіти та відпочинку у 2021 році

Мінекономіки підтримало рекомендації щодо закупівель послуг з харчування у закладах освіти запропоновані АМКУ

Отже, згідно з цим Міністерство підготувало та розмістило на сайті узагальнений лист до органів державної влади, місцевого самоврядування та інших учасників публічних закупівель щодо цих рекомендацій АМКУ та надіслало їх для використання в роботі замовникам, що здійснюють закупівлі у сфері харчування.

З початку 2021 року до АМКУ, як органу оскарження надходили численні скарги на дії замовників під час проведення процедур закупівель у вищезазначеній сфері. Проаналізувавши зміст цих скарг, Комітет розробив і  надав Мінекономіки рекомендації щодо здійснення заходів, спрямованих на розвиток конкуренції і запобігання порушенню законодавства про захист економічної конкуренції та умов, що їм сприяють.

Мета документу – запобігти таким порушенням як:

  • встановлення дискримінаційних вимог у частині кваліфікаційних критеріїв;
  • нечіткість формування вимог до технічних та якісних характеристик товару; 
  • встановлення інших дискримінаційних умов.

У Мінекономіки повідомили, що розглядають можливість внесення змін до Методичних рекомендацій щодо публічних закупівель у сфері організації харчування в закладах освіти. Ідеться про доповнення їх нормативно-правовими актами, обов’язковими для застосування замовниками під час організації тендерів.


Джерело: АМКУ

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.  

logo