Сталі закупівлі: Мінекономіки розвиває нові проєкти

2 лютого 2021
14
Середній бал: 5 із 5

Сталі закупівлі - ефективні закупівлі товарів, робіт або послуг з поліпшеними екологічними характеристиками та з урахуванням вартості предмету закупівлі протягом його життєвого циклу. 

Мінекономіки замінило Порядок визначення предмета закупівлі: нові правила

Сталі закупівлі: Мінекономіки розвиває нові проєкти

Тобто це сучасний європейський підхід до здійснення  закупівель, що включає:

  • зелені публічні закупівлі; 
  • застосування нецінових критеріїв оцінки пропозицій учасників закупівель
  • оцінку товару за вартістю “життєвого циклу”. 

Наразі Мінекономіки спільно з ЮНЕП реалізує проєкт по зміцненню спроможності України щодо сталих публічних закупівель та екологічного маркування.

Крім того, нещодавно був затверджений проєкт Світового Банку “Розвиток зелених державних закупівель в Україні”. В рамках проєкту планується розробити методологію зелених публічних закупівель, проведення консультацій з замовниками та централізованими закупівельними організаціями, створення Інтернет-платформи для навчання замовників.

Як зазначив Ігор Петрашко, впровадження зелених закупівель як інструменту політики дозволить Україні досягати ключових економічних цілей, створюючи попит на інноваційні продукти, послуги та товари, які мають найменший вплив на навколишнє середовище протягом усього їх життєвого циклу.

За матеріалами Мінекономіки

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.  

logo