Роботодавець не може примусити вакцинуватися від COVID-19

16 вересня 2021
34
Середній бал: 5 із 5

Мінекономіки оприлюднило роз’яснення щодо неправомірності застосування роботодавцем до працівника заходів примусу та/або дисциплінарного стягнення за відмову вакцинуватися від коронавірусної хвороби COVID-19.

Закупівлі з COVID-19: ураховуємо зміни

Роботодавець не може примусити вакцинуватися від COVID-19

Міністерство нагадало, що за порушення трудової дисципліни до працівника можна застосувати один з таких заходів стягнення: догана та/або звільнення. Порушення трудової дисципліни — це невиконання чи неналежне виконання покладених на працівника трудових обов’язків. Відмову працівника від вакцинації не можна вважати порушенням трудової дисципліни. Вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні є добровільною для всіх груп населення та професійних груп.

Отже, роботодавець не має правових підстав примушувати працівників вакцинуватися від коронавірусної хвороби COVID-19 та/або притягати їх до дисциплінарної відповідальності за відмову вакцинуватися від цієї хвороби.

Джерело: офіційний вебсайт Мінекономіки

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.  

logo