Як визначати вартість будівництва, проєктування та експертизи

1 жовтня 2021
1122
Середній бал: 5 із 5

Мінрегіон затвердив: Порядок застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення за визначення вартості будівництва (далі — Порядок 1) та Порядок застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення за визначення вартості проєктних, науково-проєктних, вишукувальних робіт та експертизи проєктної документації на будівництво (далі — Порядок 2).

Фахівець з публічних закупівель — 2022 ✔️ПРОКАЧАТИ СЕБЕ

 Як визначати вартість будівництва, проєктування та експертизи

Порядок 1 визначає основні правила застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення у будівництві для визначення вартості нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту будинків, будівель і споруд будь-якого призначення, їхніх комплексів та частин, лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, а також реставрації пам’яток архітектури та містобудування. Незалежно від виду договірної ціни та способів взаєморозрахунків за виявлення в кошторисах виконаних робіт, які були оформлені та оплачені в попередні періоди, безперечних помилок та недотримання кошторисних норм та нормативів з ціноутворення в будівництві та Порядку 1, загальна вартість виконаних підрядних робіт підлягає уточненню. Уточнювати вартість таких робіт треба з дати, коли виявили зазначені помилки з урахуванням термінів позовної давності. 

Порядок 2 визначає основні правила, за якими застосовують кошторисні норми та нормативи з ціноутворення в будівництві для визначення вартості проєктних, науково-проєктних, вишукувальних робіт, а також експертизи проєктної документації на будівництво. Застосовувати кошторисні норми та нормативи з ціноутворення в будівництві обов’язково, щоб визначити вартість проєктування та експертизи об’єктів, що споруджують із залученням: 

  • бюджетних коштів; 
  • коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій; 
  • кредитів, наданих під державні гарантії. 

Ці Порядки слід врахувати при закупівлі робіт з нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту чи реставрації, укладенні договорів з підрядниками, внесенні змін до них тощо. 

Джерело: наказ Мінрегіону «Деякі питання ціноутворення у будівництві» від 25.06.2021 № 162 

Як визначати вартість будівництва, проєктування та експертизи
КРІСТІНА АРТЕМЕНКОконсультант із закупівель робіт з будівництва, Київ
Підприємство планує закупити роботи з будівництва. В проєкті, крім будівельних робіт, передбачене постачання та монтаж устаткування. Хто має закуповувати це устаткування — підрядник чи замовник? Чи можна включити закупівлю устаткування до закупівлі підрядних робіт?

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.  

logo