Нюанси укладання договору про закупівлю та оприлюднення звіту про виконання

18 жовтня 2021
553
Середній бал: 5 із 5

У листі від 08.10.2021 № 3304-04/49219-06, Міністерство економіки України надало детальні відповіді на деякі питання, а саме: чи застосовуються вимоги статті 41 Закону, у тому числі щодо внесення змін до договорів про закупівлю, укладених з переможцем відбору шляхом запиту ціни пропозицій? Чи потрібно оприлюднювати звіт про виконання договору про закупівлю, укладеного з використанням електронного каталогу?

Укладання договору про закупівлю: ази, які знають не всі

Нюанси укладання договору про закупівлю та оприлюднення звіту про виконання


Пунктом 6 частини першої статті 1 Закону установлено, що договір про закупівлю – господарський договір, який укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.

Водночас згідно з частиною третьою статті 41 Закону забороняється укладення договорів про закупівлю, що передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, крім випадків, передбачених Законом.

Згідно з абзацом третім пункту 2 Порядку договір про закупівлю, укладений з використанням електронного каталогу – це договір, укладений замовником з переможцем відбору, та/або документ, що підтверджує придбання замовником товару у переможця відбору відповідно до Порядку.

Крім цього, пунктом 68 Порядку установлено, що за результатами проведеного відбору постачальника через електронний каталог замовник оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до статті 10 Закону.

Отже, ураховуючи зазначене, договір про закупівлю, укладений з використанням електронного каталогу, який передбачає оприлюднення звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, не є договором про закупівлю у розумінні Закону. Правовідносини, що не передбачають укладення договору про закупівлю, не є предметом регулювання цього Закону. Тому вимоги статті 41 Закону та пунктів 11 і 12 частини першої статті 10 Закону щодо оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та зміни до договору у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 41 цього Закону, а також оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю у зв’язку із закінченням строку дії договору про закупівлю або його виконання сторонами, або його розірвання на такий договір не розповсюджуються.

Договірні відносини, що виникають при укладенні та виконанні договору про закупівлю, укладеного з використанням електронного каталогу, мають регулюватися, зокрема, пунктом 66 Порядку, яким передбачено, що умови такого договору не повинні відрізнятися від умов, визначених у замовленні/запиті ціни пропозицій в електронному каталозі, статтею 638 Цивільного кодексу України та пунктами 2 і 3 статті 180 Господарського кодексу України. Докладніше про це на сторінці 2 в  листі від 24.11.2020 № 3304-04/69987-06 “Щодо укладення, виконання, змін та розірвання договору про закупівлю”, розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням: https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F69987-06.

 

Джерело: Лист Міністерства економіки України від 08.10.2021 № 3304-04/49219-06


УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.  

logo