Кабмін затвердив постанову щодо впровадження інституту уповноважених з розгляду скарг у сфері публічних закупівель

23 жовтня 2021
456
Середній бал: 5 із 5

20 жовтня 2021 Кабінет Міністрів прийняв постанову №1083 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою надав право Антимонопольному комітету реалізувати інститут уповноважених з розгляду скарг у сфері публічних закупівель.

Секрети оскарження висновків аудиторів

Кабмін затвердив постанову щодо впровадження інституту уповноважених з розгляду скарг у сфері публічних закупівель

Інститут уповноважених запроваджено Законами України «Про внесення змін до Закону України «Про Антимонопольний комітет України» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення системи органів Антимонопольного комітету» від 05.02.2021№ 1219-IX та «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та інших законів України щодо вдосконалення системи функціонування та оскарження публічних закупівель» від 03.06.2021 № 1530-IX.

Згідно з зазначеними законами на уповноважених з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель поширюються вимоги та обмеження, встановлені законодавством у сфері запобігання корупції та не поширюється дія Закону України «Про державну службу». Оплата праці уповноважених з розгляду скарг встановлюється на рівні оплати праці державних уповноважених.

Строк повноважень уповноважених з розгляду скарг становить як і для всіх державних уповноважених 7 років, виключною компетенцією яких є розгляд скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, а їх кількість становить 10 осіб.

✍ Скільки і як зберігати закупівельні документи

Ухваленню постанови передували численні наради, перемовини та зустрічі з Міністерством фінансів, Національним агентством з питань державної служби, Секретаріатом Кабінету Міністрів та Національним агентством з питань запобігання корупції, в результаті яких і досягнуто компромісу.

Отже Постановою передбачено:

  • в межах граничної чисельності працівників апарату Комітету збільшити на 10 одиниць чисельність працівників, які не є державними службовцями;
  • встановити розмір посадового окладу уповноваженим з розгляду скарг на рівні посадового окладу, який встановлений членам Антимонопольного комітету - державним уповноваженим у розмірі 12 800 грн;
  • врегулювати можливість проведення спеціальної перевірки щодо уповноважених з розгляду скарг, які претендуватимуть на зайняття посад.

Джерело: Антимонопольний комітет України


УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.  

logo