У Комітеті з питань національної безпеки розглянули зміни до плану державних оборонних закупівель

10 листопада 2021
866
Середній бал: 5 із 5

У Верховній Раді пройшло засідання Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, на якому розглядалося питання внесення змін до плану державних оборонних закупівель на 2021 рік. У засіданні взяли участь Міністр оборони України Олексій Резніков та Головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний.

☝️ Планування закупівель ➤ Навчання ➤ Сертифікація

У Комітеті з питань національної безпеки розглянули зміни до плану державних оборонних закупівель

У зв’язку з великим обсягом позицій, які докладно вивчалися народними депутатами, розгляд сумарно тривав понад 5 годин, а засідання довелося проводити у два етапи. За підсумками розгляду комітет погодив рішення Кабінету Міністрів України, проект якого був підготовлений ще 8 вересня.

Міністр оборони України відзначив, що в даний момент триває детальний аналіз причин, які призвели до певних затримок з реалізацією оборонного замовлення, щоб запобігти їм на майбутнє.

«Наша мета – зробити процес виконання оборонного замовлення максимально захищеним від впливу будь-яких негативних чинників. Серед них є як суб’єктивні, так і об’єктивні обставини. Зокрема, новий закон про оборонні закупівлі працює перший рік, нормативна база для його функціонування сформована ще не повністю. Її створення буде предметом моєї особливої уваги. Водночас є речі, які для мене були неочікуваними», - підкреслив Олексій Резніков.

Для активізації забезпечення ЗСУ сучасними озброєнням і технікою Міноборони планує здійснити комплексну оцінку змісту закупівель. Щоб зробити їх адекватними сучасним викликам і загрозам, а також привести у відповідність з програмними документами у сфері оборонного планування.

«Ми будемо визначатися спільно з командуванням ЗСУ і Генеральним штабом. Наприклад, є дослідно-конструкторські розробки, які тривають 15-20 років без ознак практичного результату і з неясними перспективами. За цей час технології зробили кілька кроків уперед. Треба прагматично оцінити – чи є сенс ту чи іншу роботу продовжувати? Чи варто її припинити і сконцентрувати ресурси на тих напрямках, які наші військові визначать як найбільш перспективні? Це складні рішення, оскільки роками витрачалися бюджетні кошти. Але їх треба приймати, якщо ми прагнемо отримати сучасну боєздатну армію. Також необхідно затвердити програми розвитку Збройних Сил та розвитку озброєнь. Тоді робота стане більш системною і отримає чіткіші критерії оцінювання результатів», - зазначив Олексій Резніков.

Джерело: Єдиний веб-портал органів виконавчої влади УкраїниУВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.  

logo