НКРЕКП прийняла проект рішення, яке має посилити конкуренцію на ринку електричної енергії

25 листопада 2021
1376
Середній бал: 5 із 5

24 листопада 2021 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, внесла зміни до Правил ринку.

5 нюансів, які має врахувати замовника до закупівлі електроенергії

НКРЕКП прийняла проект рішення, яке має посилити конкуренцію на ринку електричної енергії

Зміни передбачають встановлення обмеження у розмірі 50% від місячного обсягу продажу електроенергії за двосторонніми договорами між виробниками та іншими учасниками ринку електричної енергії, що входять до складу одного вертикально інтегрованого суб’єкта господарювання або є афілійованими між собою.

Вони направлені на забезпечення достатнього рівня ліквідності на ринку електричної енергії, підвищення рівня конкуренції в умовах наявності дефіциту на ринку, уникнення зосередження обсягів купівлі/продажу електроенергії в межах вертикально інтегрованих компаній.

Необхідність запровадження такого обмеження пов’язана з надмірною ринковою владою окремих гравців, що може призводити до монополізації на ринку, спотворювати цінову політику на ринку електричної енергії та несе загрозу його ефективному, конкурентному та стабільному функціонуванню.

Очікується, що такий крок посилить конкуренцію саме в частині попиту, оскільки сприятиме розширенню кола учасників ринку, які зможуть здійснювати купівлю електричної енергії за двосторонніми договорами на біржі за ринковими цінами. Він дозволить зменшити частку пропозиції ресурсу великих вертикально інтегрованих гравців ринку, що запобігатиме викривленню конкуренції на відповідних сегментах ринку.

Проект зазначеного рішення Регулятора погоджено Антимонопольним комітетом України. Рішення набуде чинності з 1 грудня 2021 року.

Джерело: НКРЕКП

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.  

logo