Уповноважена особа за договором цивільно-правового характеру: чи правомірно

2 липня 2021
216
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи може уповноважена особа із закупівель виконувати функції за договором цивільно-правового характеру?

Відповідь


Ні.

У пункті 35 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII зазначено:

«Уповноважена особа (особи) із закупівель (далі — УО) — службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі (спрощених закупівель) згідно цього Закону на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту)»

Тобто, уповноважений діє на підставі укладеного із замовником трудового договору (контракту) або розпорядчого рішення замовника та відповідного положення (ч. 7 ст. 11 Закону № 922).

Аналогічної думки дотримує Мінекономіки у листі від 10.04.2020 № 3304-04/24218-06.

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.